Ataol Behramoğlu Edirne’deydi (VİDEO)

Ataol Behramoğlu Edirne’deydi (VİDEO)
  • 17 Kasım 2015 18.17
  • 0 yorum
  • 782 kez okundu

Şair, yazar, çevirmen, edebiyatçı olan Ataol Behramoğlu, Edirne Belediyesinin daveti üzerine 50. Sanat Yılını Edirnelilerle kutladı. Edirne Belediyesi olarak sanata büyük önem verdiklerini dile getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu kentte yaşayan sade bir vatandaş olarak, ben istiyorum ki; Edirne’nin sokakları sanat koksun, kültür koksun, aşk koksun.” dedi.

Edirne Belediyesi tarafından Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda “50. Sanat Yılında Ataol Behramoğlu” isimli bir program düzenlendi. Ataol Behramoğlu programa 20 yıllık yol arkadaşı Haluk Çetin ile birlikte katıldı.

Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği programda söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bir belediyenin şehirde olan her şeyden sorumlu olduğuna, ama en önemlisi de bir belediyenin şehirde olmayan her şeyden de sorumlu olduğuna değindi.

Programın açılışı İsa Çelik’in objektifinden Ataol Behramoğlu konulu sergi ile yapıldı. Sergiden sonra “Yarım Yüzyıldan Gelecek Yüzyıla Selam” konulu “Ataol’a dair” belgeseli yayınlandı.

Konuşmalarının ardından şiir dinletisi sunan Behramoğlu için hazırlanan belgesel ise büyük alkış aldı.

Programda İsa Çelik’in objektifinden Ataol Behramoğlu’nun sergisinin açılışı da gerçekleştirildi.

Behramoğlu, muhteşem şiir dinletisinin yanı sıra ülke gündemine dair birçok çarpıcı saptamalarda bulundu ve izleyenlerden büyük alkış aldı.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.