Çinliler 57 Katlı Gökdeleni 19 Günde Tamamladı!

Çinliler 57 Katlı Gökdeleni 19 Günde Tamamladı!
  • 15 Mart 2015 19.22
  • 1 yorum
  • 1.326 kez okundu

Çin’de bir inşaat firması 57 katlı gökdeleni 19 günde tamamladı, oturmaya hazır hale getirdi. Görenler gözlerine inanamadı ama bina inşaatının her anı kamera ile kaydedildi. İşte rekor sürede inşa edilen o gökdelen…

Ustalar her gün binanın 3 katını tamamladı ve 438 saat sonra yani yaklaşık 19 gün sonra bina oturmaya hazır hale getirildi. Gökdelende toplam 800 daire, 4000 kişilik ofisler ve çatısında bir de helikopter pisti yer alıyor. Bunun yanı sıra Çin‘deki hava kirliliği göz önünde bulundurularak bina çevre dostu olarak inşa edildi.

Aslında binanın 220 katlı olması planlanmıştı ancak yakınlarda bulunan havaalanı dolayısıyla 57 kat ile sınırlı kaldı. Binanın bu kadar kısa sürede inşa edilmesi ile güvenlik tartışmalarına yol açtı.

57 katlı bina 3

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Hasan Karasakal dedi ki:

    Herkes diyor çin malı almayın diye ama adamlar dünya devi… 57 katlı gökdeleni 19 günde yapıyorlar, bizim burada 5 katlı binayı 2 ayda zor dikiyorlar

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.