Edirne’den Sonra İstanbul’da

Edirne’de 2011 yılında kurulan Sokakta Sanat Var, yerel sınırlarını aşarak sanatın en işlek olduğu semtlerden biri olan Beşiktaş’a geliyor.

Edirne’den Sonra İstanbul’da
  • 29 Eylül 2016 17.30
  • 0 yorum
  • 841 kez okundu

Edirne’de 2011 yılında Gencay Adıgüzel’in öncülüğünde Trakya Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Sokakta Sanat Var hareketi, yüzlerce gönüllü çalışanın katılımıyla beraber 5 yıllık bir sürecin sonunda Sokakta Sanat Var Kültür ve Sanat Derneği olarak resmi bir oluşum gerçekleştirdi. Bu 5 yıllık süreçte Sokakta Sanat Var Derneği ve Edirne’de düzenlenen gelenekselleşmiş Sokakta Sanat Var Festivali, Edirne’de yüz binlerce insana ulaştı. 6 tiyatro oyunu, 5 festival, 60 etkinlik ve ufak çaplarda 100’lerce sanat etkinliği düzenleyen ve yapılmasında katkı sağlayan Sokakta Sanat Var, yerel sınırlarını aşarak, İstanbul’da sanatın en işlek olduğu semtlerden biri olan Beşiktaş’a geliyor. Beşiktaş Belediyesinin destekleriyle Sokakta Sanat Ver Derneği, Beşiktaş’ta çalışmalarına aktif rol oynamaya başlayacak.

Hem Edirne’de hem de İstanbul’da çalışmalarını yürütecek olan Sokakta Sanat Var Derneğinin İstanbul tanışma toplantısı, 23 Ekim 2016 Pazar günü saat 14:00’de Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezinde yapılacak. EJH

ssvist

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.