Karla Mücadele 11 Ekiple Devam Ediyor

Edirne’de karla mücadele çalışmaları 11 farklı ekiple 11 bölgede sürdürülüyor.

Karla Mücadele 11 Ekiple Devam Ediyor
  • 07 Ocak 2017 16.13
  • 0 yorum
  • 2.086 kez okundu

Bakanlar ve Sibirya üzerinden gelen soğuk hava ve kar yağışından dolayı oluşabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için Edirne Belediyesinin çalışmalı sürüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen bilgiler doğrultusunda kar yağışı başlamadan önce önlem alan Edirne Belediyesi, yaklaşık 2 gündür 11 ayrı ekiple 11 bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü ve kar yağışının devam ettiği kentte ekipler; 3 greyder, 3 kar küremeli yükleyici, 4 kazıcı yükleyici, 2 yükleyici kepçe, 1 küçük kepçe, 6 tuz serpme makinesi, 3 sıvı buz çözücü aracı ve 7 kamyon ile özellikle ana arterlerde trafiğin açık kalması için mücadele ediyor. Ekipler, tuzlama çalışması ve antifriz etkisi yaratan sıvı solüsyon ile buzlanmayı da engellemeye çalışıyor.

Edirne Belediyesi yetkilileri, araçlarında gerekli tedbirleri almamış olanların trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.

EJH

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.