Kermese Yasak

Her yıl Enez’in kurtuluş gününde Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği tarafından kurulan Özgürlük ve Barış Günü Sofrası, bu yıl kaymakamlıkça engellendi.

Kermese Yasak
  • 23 Kasım 2016 20.26
  • 0 yorum
  • 1.578 kez okundu

Her yıl Enez’in kurtuluş gününde Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği tarafından kurulan Özgürlük ve Barış Günü Sofrası, bu yıl kaymakamlıkça engellendi.

Konuyla ilgili basın açıklaması veren Enez Kartopu Gönüllüleri Derneği Başkanı Ulaş Demiray, yasağın 30 Kasım’a kadar uygulanacak yasaklar çerçevesinde olduğunun gerekçe gösterildiğini belirterek, “Valilik kararının ne gerekçesi ne de içeriğiyle hiçbir ilintisi olmayan bu kaymakamlık kararı nedeniyle üzülerek bu etkinliğimizi ve pazar günü yapmayı planladığımız danışma kurulu toplantımızı iptal etmek zorunda kaldık. Üç dört gün önce belediye başkanının himayelerinde olduğu belirtilen bir ilkokulun aile birliği tarafından gerçekleştirilen kermese izin verilmişken, üç dört gün sonra, bugün aynı nitelikteki etkinliğimizde izin verilmemesi dikkat çekicidir.” dedi.

Konunun hukukçular ve CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan tarafından takip edildiğinin altını çizen dernek başkanı Demiray, bu saatten sonra organizasyonun derneğe yakışır şekilde yapılması mümkün olmadığından her iki etkinliği de iptal ettiklerini belirtti. EJH

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.