Minik Öğrencilere “Postane ve Postacılık” Anlatıldı

Minik Öğrencilere “Postane ve Postacılık” Anlatıldı
  • 23 Ekim 2015 22.44
  • 0 yorum
  • 763 kez okundu

ptt 175nci yıl edirne

PTT’nin 175. kuruluş yıl dönümü kapsamında Edirne’de minik öğrencilere “postane ve postacılık” anlatıldı.

Yaşları 5 ile 7 arasında değişen 30 civarında öğrenci, trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi’nde bulunan PTT şubesini ziyaret etti. PTT Edirne şube yetkilileri, minik öğrencilere bir vatandaşın postaneden yapabileceği şeyleri anlattı. Anlatılan şeyler arasında tahsilat, havale, kargo ve mektup gönderme işlemleri yer alıyordu. PTT Edirne Başmüdürü Mustafa Nalbant ve PTT Edirne şube yetkilileri, öğrencilerin sorularını yanıtladıktan sonra onlara çeşitli hediyeler de verdiler.

AA muhabirine yaptığı açıklamada 23 Ekim 1840’ta kurulan PTT’nin Türkiye’nin en eski kuruluşlarından biri olduğunu belirten Nalbant, Türkiye’nin dört bir koşesine yerleştirilen PTTmatikler ile de hizmet verildiğini açıkladı.

Öte yandan, Edirne PTT Başmüdürlüğü’nün 175. müşterisine de çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.