Radarlar Devreye Girdi

Edirne Belediyesi ve Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün hazırladığı proje ile kentin en işlek yollarına yerleştirilen kule şeklinde 30 adet hız kontrol cihazı radarlar, 10 Aralık 2015 tarihi itibariyle devreye girdi. Radarların 2 Şubat itibariyle ceza kesme işlemine de başlayacağı belirtildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçtiğimiz günlerde şehrin belirli noktalarında yer alan sabit radarlar hakkında açıklama yapmıştı. Kesilen cezaların gelirlerinin yüzde 30’u belediyeye, yüzde 70’i ise devlete gidecek.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in yaptığı açıklamaya göre, kesilen cezalar 10 gün içerisinde sürücünün adresine iletilecek. Şahin, “Edirne’de göreve geldiğim günden beri devam eden bir projede artık sona gelindi. Zaman zaman siz de görüyorsunuz hız meraklısı sürücüler adeta Edirne’nin sokaklarını, caddelerini sahipleniyorlar. Biz de kentin 30 noktasına hız kontrol cihazları yerleştirdik ve hız limitini aşan sürücülere para cezası uygulanacak. Bu ceza gelirlerinin yüzde 70’i devlete, yüzde 30’u belediyeye iletilecek. Böylelikle belediyeye ek gelir sağlanacak.” şeklinde konuştu.

RADARLAR 2 NİSAN 2016 İTİBARİYLE DEVREYE GİRDİ. DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN.

Haber Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Habere Yapılan Yorumlar

 Dinar Nazmi 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

Çaktırmadan dolandırıcılık chp belediyesinle emniyet kesilen cezayı paylaşıcak kipanın oraya bir alt veya üst geçit daha başka yerlerede bu gibi çalışmalar yapsalar olmazmı AKP LILERE KOYUN DIYORLARDA CHP LILERDE KUZU OLUYOR TABII AKP BELEDIYELERINI BIR ZIYARET ETSINLER HIZMET GORSUNLER

   Bircan Gelir 11 Aralık 2015 Cevapla
  0 0

  ne üçkağıdından bahsediyorsunn sen ya ağzı olan saçmalıyor uygulama gayet güzel ben caddede ne kadar kazaya rast geldim senin haberin yok mu? 150 km hız yapanlar oluyor geceleri o yolda neyin kafasını yaşıyorsun sen dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile bu sistem uygulanır yavaş git abicim tabakhaneye bir şey mi yetiştirecen hiç bir şey candan daha önemli değildir. ALLAH korusun o caddede senin oğluna veya yakın akrabana veya arkadaşına hız tutkusu lan biri gelip çarpsa bu sözleri yine aynı şekilde konuşur muydun çok merak ettim açıkçası ..

 Celil Güneş 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

Biz Edirne halkı olarak konulan radarlara karşı değiliz. Hiçbir şey insan canından daha önemli değildir. Lakin ulaşım yollarının düzenlenmesi, kavşakların genişletilmesi,yaya üst ve alt geçitlerin yapılması trafiği rahatlatacak çalışmaların yapılamamasıdan şikayetçiyiz.

 Samet Uluz 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

Allah sizden misli misli çıkarır inşallah o garibanlardan haksız yere gasp edeceğiniz paraları , siz yönetici falan değilsiniz ; yiyicisiniz!

   İlhan 11 Aralık 2015 Cevapla
  0 0

  Adam hız yapacak insan yaşamını tehlikeye atacak ve gariban olacak ha? Senin aklına ne diyeyim bilmem ki.

 Bircan Gelir 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

uygulama gayet güzel can her şeyden önemlidir kazalardan canı yanmayan boş konuşur ..

 Temel Findik 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

Belediyenin yeni gelir kapısı hayırlı olsunnnnn

   Cevahir 11 Aralık 2015 Cevapla
  0 0

  Uygulamaya geciren valilik

   Samet Uluz 11 Aralık 2015 Cevapla
  0 0

  Ama parayı kırışmada sorun yaşıyorlar sanırım %30′ a %70 çalışacaklarmış , italyan mafyası ile irlanda mafyası gibi

   Bircan Gelir 11 Aralık 2015 Cevapla
  0 0

  para devlete gideceğine belediyemize gitsin işte kötümü

    Samet Uluz 11 Aralık 2015 Cevapla
   0 0

   Para nerden gelecek peki ?
   Hız sınırını hangi bilimsel veriye göre koyuyorlar ?
   Hepsini geçtim , devlet vatandaş için mi var , vatandaş devlet için mi ?

     Bircan Gelir 11 Aralık 2015 Cevapla
    0 0

    HIZ SINIRLARI ARAÇLARIN FREN MESAFELERİNE GÖRE KONULUR 50 KM HIZDA KAÇ METREDE DURABİLECEGİN 70 DE 80 DE ANLADIN ANİDEN İNSAN ÇIKTI ÖNÜNE 10 METRE İLERDE 50 KM HIZLA ONA ÇARPMA İMKANIN ÇOK DÜŞÜK AMA 70 LE ÇOK YÜKSEK BUNLAR HESAPLANIR ONA GÖRE HIZ KURALLARI KONUR KAFADAN DEGİL YANİ ANLADIN

      Samet Uluz 11 Aralık 2015
     0 0

     Yağışlı havadaki durma mesafesi ile güneşli havadaki mesafe de aynı herhalde ya da 90 model şahin ile 2015 model volvo nun fren mesafesi aynı mı olmalı ? Akıl var bilim var mantık var ama bizim ülkemizde yok malesef , tüm gelişmiş ülkelerde durma mesafesi böyle hesaplanır , bizim gibi gelişmemiş ülkelerde ise devlet vatandaşın cebinden nasıl daha fazla para alırım diye yollar düşünür

      Bircan Gelir 11 Aralık 2015
     0 0

     ŞEHİR İÇİNDE 50 KM HIZDAN BAHSEDİYORUZ 10 KM İLERİDE YAY ÇIKTI DİYELİM O AN FRENE BASTIN VOLVO 2 METREDE DURUR ŞAHİN 6 METREDE DURUR SONUÇTA YAYA YA ÇARPMASSIN AMA 70 KM OLDUGUNU DÜŞÜN VOLVO YİNE KURTARIR AMA ŞAHİN BİRAZ ZOR YIRTAR ONUN İÇİN EN NİZAMİ HIZ ŞEHİR İÇLERİNDE 50 KM DİR HER ARABAYA GÖRE HIZ SABİTİ YAPMAYA KALKARSAN ÖLME EŞEĞİM ÖLME 🙂 BUNUN ORTASI BULUNUR ONA GÖRE KURALLAR KOYULUR TÜRKİYEDE DEGİL DÜNYANIN HER YERİNDE BÖYLEDİR..

 Tolga Can 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

Çok güzel bir uygulama ancak trafik cezaları çok yetersiz çok daha yüksek cezalar olmalı.

 Volkan İlicik 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

bütün illerde olursa adalet olur bu adaletsizlik bence

 Samet Uluz 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

Aziz Nesin o kadar haklı ki …

 Erdem Sivri 11 Aralık 2015 Cevapla
0 0

İyi halt yemişler Kırklareli Belediyesine sunmuşlar Kabul etmemiş.. Edirne nasıl kabul etmiş.. Bravo doğrusu…!!!