RTÜK’ten Adnan Oktar’a Kötü Haber!

A9 TV’de yaptığı programlarla adından sıkça bahsettiren Adnan Oktar’a RTÜK’ten kötü haber geldi.

RTÜK’ten Adnan Oktar’a Kötü Haber!
  • 18 Aralık 2016 15.42
  • 0 yorum
  • 1.399 kez okundu

A9 TV’de yaptığı programlarla adından sıkça bahsettiren Adnan Oktar’a RTÜK’ten kötü haber geldi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Adnan Oktar’a canlı yayında yaptığı açıklamalardan dolayı ceza verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 13 Aralık’ta yaptığı toplantıda kamuoyunda Adnan Oktar’ın A9 TV kanalında yayınlanan bir programda, “Terör örgütü DEAŞ’ın Türkiye’deki eylemlerinin, terör örgütü PKK tarafından yapıldığı ve DEAŞ’ın üzerine yıkılmak istendiği, örgüt üyelerinin öldürülmesinin haram olduğu ve örgütün fikirsel sorunu varsa bunun Diyanet İşleri Başkanlığınca bastırılan ve Kur’an-ı Kerim’den sonra temel kaynak olan Buhari, Müslüm, Tirmizi ve Nesai gibi temel hadis kitaplarından kaynaklandığı ifadeleri kullanılarak bu temel eserler ile Diyanet İşleri Başkanlığının töhmet altında bırakılması” konusunu değerlendirdi.

DEAŞ’ı masum göstermeye yönelik yayını neden ile, 6112 sayılı Kanun’un 8. maddesindeki “… Terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez…” hükmünü ihlalden A9 TV kanalına yaptırım uygulanmasına karar verildi.

EJH

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.