Vali Günay Özdemir Göreve Başladı

Resmi Gazete’de yayınlanan son valiler kararnamesiyle Kars’tan Edirne’ye atanan Günay Özdemir, kente gelerek görevine başladı. Özdemir, Edirne’nin kendisi için sürpriz olduğunu belirtti.

Vali Günay Özdemir Göreve Başladı
  • 06 Haziran 2016 16.59
  • 0 yorum
  • 617 kez okundu

Resmi Gazete’de yayınlanan son valiler kararnamesiyle Kars’tan Edirne’ye atanan Günay Özdemir, kente gelerek görevine başladı. Özdemir, Edirne’nin kendisi için sürpriz olduğunu belirtti.

Valilik bahçesinde Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç ve polis mangası tarafından karşılanan Özdemir, kurum müdürleriyle tek tek tokalaştı. Ardından makam odasına geçen Özdemir, Kars’tan Edirne’ye atandığı için mutlu olduğunu söyledi. Özdemir, “Kesinlikle adaletli, dürüst, insanlara zulmetmeyen ve haksızlık yapmayan bir sistem uygulayacağız. Edirne’nin zaten bu anlayışı benimsediğini, bir Avrupa kenti olduğunu da çok iyi biliyorum. İnşallah bu anlayışı burada hep birlikte yaşayacağız. Zaten Edirne, Türkiye’nin en huzurlu kentlerinden birisi. İnşallah bu huzur çok daha iyi bir şekilde devam edecek.” şeklinde konuştu.

Günay Özdemir kimdir?

1965 yılında Denizli’nin Çal ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Dağal Kasabası ve Denizli Çivril ilçesinde, orta öğrenimini Denizli Çivril ilçesinde tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Mesleğe 1988 yılında Afyon Kaymakam Adayı olarak başladı. Sonra sırasıyla; Afyon Evciler Kaymakamlığı, Tunceli Hozat Kaymakamlığı, Aydın Yenipazar Kaymakamlığı, Kırıkkale Keskin Kaymakamlığı, Sivas Suşehri Kaymakamlığı, Kütahya Simav Kaymakamlığı, Kütahya Vali Yardımcılığı, Balıkesir Vali Yardımcılığı ve İstanbul Vali Yardımcılığı ve Kars Valiliği yaptı.  01.06.2016 tarihinde yayınlanan kararname ile Edirne Valiliğine atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

EdirneJetHaber Haber Merkezi

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.