Valilikten Protesto, Yürüyüş Gibi Eylemlere Yasak

Edirne Valiliğinden çeşitli eylemlere yasaklama getirildi.

Valilikten Protesto, Yürüyüş Gibi Eylemlere Yasak
  • 07 Kasım 2016 17.51
  • 0 yorum
  • 1.772 kez okundu

Edirne Valiliği kentte protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma gibi etkinliklerin yasaklandığını açıkladı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Edirne F Tipi Cezaevine konulmasının ardından, Edirne Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Ülke genelinde 04 Kasım 2016 tarihinde güvenlik güçlerimizce yapılan operasyonlarda, haklarında yakalama kararı bulunan 15 HDP Milletvekilinden 11’i gözaltına alınmış, beraberinde PKK/KCK terör örgütü tarafından üstlenilen, Diyarbakır ilimizde meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucunda vatandaşlarımız ve güvenlik görevlilerimizden şehit ve yaralananlar olmuştur. 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11/M ve 14/C maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince; İlimizde geçmiş yıllarda meydana gelmiş toplumsal olaylar göz önüne alındığında karşı karşıya gelebilecek karşıt gruplar arasında çatışmaların olabileceği değerlendirilerek, Ülkemiz genelinde HDP Milletvekillerine yönelik yapılan operasyonlar ve Diyarbakır ilinde meydana gelen bombalı terör saldırıları ile ilgili olarak çeşitli gruplarca yapılmak istenen protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma vb. etkinlikleri, 04 Kasım 2016 ile 30 Kasım 2016 tarihleri arasında Valilik Makamının 04/11/2016 tarih ve 2016/240 sayılı Olurlarıyla Edirne il genelinde yasaklanmıştır.” denildi. EJH

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.