Aile Destek Paketi Ödemeleri 2024 Yılında Verilecek Mi? Aile Destek Sosyal Yardım Ödemeleri Süresi

Aile Destek Paketi Ödemeleri 2024 Yılında Verilecek Mi? Aile Destek Sosyal Yardım Ödemeleri Süresi
Aile destek paketi ödemelerinden faydalanan vatandaşlar, gelecek yıl ödemelerin yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar.

Temmuz ayında aile destek programı ödemelerinin tamamlanacağı tahmin ediliyordu fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yıl sonuna kadar aile destek programı çerçevesinde dar gelirli hanelere ödeme yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasın ardından, ağustos ve eylül ayında da aile destek paketi ödemeleri hak sahibi kişilere iletildi. Aile destek programı ödemeleri devam ederken, çeşitli detaylar merak ediliyor. Bu çerçevede, gelecek yıl da ödemelerin sürüp sürmeyeceği araştırılıyor.

2023/09/01/turk-lirasi.jpg

Aile Destek Ödemesi Ne Zaman Bitecek?

Geçtiğimiz yılın ortalarında hayata geçiren aile destek programı ödemelerinin temmuz ayı itibariyle son ereceği düşünülürken, ödemelerin yıl sonuna kadar süresi uzatıldığını Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz süreçte duyurdu. Eylül ayı ödemesi önceki hafta hesaplara yatarken, gelecek yıl da destek sağlanıp sağlanmayacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre 2023 sonuna kadar aile destek programı ödemeleri sürecek. 2024 yılında ödemelerin devam edip etmeyeceğine ilişkin resmi açıklama gelmedi. Aile destek programı ödemelerinin süresinin uzatılması durumunda, aralık ayında kamuoyuna bilgi verilebilir. Aralık ayına kadar, hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre 850 TL ile 1250 TL arasında değişen tutarlarda destekler sağlanacak.