Beş Farklı Sosyal Yardım Ödemesi Eylül Ayında Hesaplara Yattı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Açıkladı

Beş Farklı Sosyal Yardım Ödemesi Eylül Ayında Hesaplara Yattı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Açıkladı
18 Eylül itibariyle eylül ayı boyunca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı destek ödemelerine dair araştırmalar yapılıyor.

9 Eylül'den itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı farklı destek ödemelerini hak sahibi vatandaşlara iletmeye başladı. Eylül ayının ortaları itibariyle destek ödemeleri hesaplara yatarken, vatandaşlar ödemelerin detaylarına dair araştırmalar yapıyorlar. Bu kapsamda, eylül ayı boyunca Bakanlığın sağladığı desteklerin ayrıntıları merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da ödeme yapıldıkça resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyuru metinleri yayınlıyor.

2023/08/25/turk-lirasi-kagit.png

Aile Bakanlığı Eylül 2023 Ödemeleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eylül ayının ortalarına doğru yaklaştıkça sosyal yardımları peş peşe hesaplara yatırdı. 9 Eylül tarihinde yaşlı ve engelli aylığı ödemeleri, 12 Eylül tarihinde aile destek programı, 14 Eylül'de evde bakım maaşı, 16 Eylül'de ise sosyal ekonomik destek ödemesi sağlandı. İlerleyen günlerde toplumun farklı kesimleri için hayata geçirilen sosyal yardımların hesaplara aktarılması durumunda, Bakanlığın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi verilecek. Destek ödemelerine ilişkin güncel gelişmelere erişmek isteyen kişiler, eylül ayında da Bakanlığın resmi internet sitesini takip edebilirler.