Tarım ve Orman Bakanı Müjdeyi Verdi! Çiftçilere 51 Milyar TL Ödeme Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Müjdeyi Verdi! Çiftçilere 51 Milyar TL Ödeme Yapılacak
Yüzde 44 oranında artan tarımsal destekleme ödemelerinin güncel tutarları ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu.

63 milyar 400 milyon TL olan tarımsal destek ödemesi bütçesinin 91 milyar 550 milyon TL seviyesine yükseltildiğini Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı geçtiğimiz günlerde duyurdu. Tarımsal destekleme bütçesinin yüzde 44 oranda artmasının ardından, 2024 yılında farklı kalemlerde ne kadar ödeme yapılacağı merak konusu oldu. Bakan İbrahim Yumaklı da çeşitli destek ödemelerinin tutarlarından ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile bilgilendirmede bulundu.

2023/06/09/tarim.png

Tarım Bakanlığı Destek Ödemeleri

Tarım ve Orman Bakanlığı eylül ayının üçüncü tarımsal destek ödemesini önceki hafta cuma günü çiftçilere iletti. Bu hafta cuma günü de TC kimlik numarasının son rakamına göre henüz ödeme yapılmayan çiftçilere destekler sağlanacak. Tarımsal desteklere dahil gelişmeler yakından takip edilirken, 2024 yılında tarımsal destekleme bütçesinin yüzde 44 oranında artırıldığı duyuruldu. Gerçekleşen artış neticesinde, bitkisel üretim desteği 51.01 milyar TL seviyesine yükseldi. Söz konusu artışa ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan bakan ibrahim yumaklı ‘’Tarımsal destekleme bütçemizi 63,4 milyar TL’den 91,55 milyar TL’ye çıkarıyoruz. İnşallah Gazi Meclisimizin de takdiriyle uygulamaya koyacağımız tarımsal destekleme bütçemiz, çiftçilerimizin gücüne güç katacak. Türkiye Yüzyılı üretimin ve üreticinin yüzyılı olacak’’ dedi.