Hoş Geldiniz. Bugün whatsapp ihbar hattı WhatsApp İhbar Hattı 0532 506 3545
$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 4,00 / Satış: 4,01

AV KÖŞKÜ BAKIM İSTİYOR

Anıl Şenyurt’un köşe yazısı.

Anıl ŞENYURT
Anıl ŞENYURT
  • 21.06.2016
  • 1.572 kez okundu

Üzerine asılmış tabelayla 2003 yılında Edirne Belediye Başkanlığı tarafından restorasyonu yapıldığı belirtilen IV. Mehmet Av Köşkü’nün bakıma ihtiyacı var.

Restorasyonundan 13 yıl sonra bugün, merdivenleri bile kırık olan IV. Mehmet Av Köşkü’nün acilen bakıma alınması gerekiyor.

Taşları bile yosun bağlamış. Tarihi eserlerimize sahip çıkmamız lazım. Gerektiği zaman tarihi eserlerimizin bakımını, tadilatını, temizliğini yapmamız lazım.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Söğütlük’ü halkla birlikte temizlemişti. Ancak bu sefer gerçekten halkın yapamayacağı şeyler var. Av Köşkü’nün merdivenleri ve taşları kırık, taşlar yosun bağlamış durumda.

13 yıl önce restorasyonunu yapan belediyeyi, bugün de bakıma çağırıyoruz. Yetkilileri, 17. yüzyıldan bugüne kadar yaşayan IV. Mehmet Av Köşkü’nün bakımını ve temizliğini yapmaya çağırıyoruz.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’andan da bu konuda çalışmalar bekliyoruz.

Halkımızın da çevresine daha duyarlı olması gerekiyor.

Bu köşe yazısını paylaşa paylaşa duyuralım, isteklerimiz gerçek olsun.

Anıl ŞENYURT

avkosku1

avkosku2

avkosku3

avkosku4

avkosku5

avkosku6

avkosku7

avkosku8

avkosku9

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Zeliha Aksut Uncu dedi ki:

    Ben Edirne li değilim ama birkaç yıldır burada yaşıyorum edirne gerçekten güzel bir şehir tarihi eserler le dolu ama bakımları yapılmıyor oysa cokta turistler geliyor iç ve dış olarak bu tarihi yerlere gereken bakım yapılsa daha güzel bir şehir olucak Edirne yetkililer nerede

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.