$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,57
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

Çorlu Belediye Başkanı Baysan: Termik Santrale Karşıyım

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ’da farklı alanlarda kurulması düşünülen kömürle çalışan termik santrallere karşı olduğunu söyledi.

Çorlu Belediye Başkanı Baysan: Termik Santrale Karşıyım
  • 19 Mart 2016 1.59
  • 0 yorum
  • 741 kez okundu

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ’da farklı alanlarda kurulması düşünülen kömürle çalışan termik santrallere karşı olduğunu söyledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ergene İlçesi Vakıflar Mahallesi Kanalizasyon İnşaatı için gerçekleştirilen törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile bir araya gelen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ’da farklı noktalarda kurulmak istenen kömürle çalışan termik santrallere karşı olduklarını söyledi.

Başkan Baysan yaptığı açıklamada, “Neden karşıyız? Bilinen bir hadise bu tür santraller. Kömür ile çalışan termik santraller bulunduğu ortamlarda tamamen doğayı mahvediyor, yeşil alanlarımızı katlediyor, sularımızı azaltıyor. Böyle toprağın en verimli olduğu yerlerde, Marmara’da böyle bir termik santralin yapılmasına Çorlu Belediye Başkanı olarak ben de karşıyım. Geleceğimizin zehirlenmesine müsaade edemeyiz.” sözlerine yer vererek tüm halkımızı 26 Mart 2016 Cumartesi günü saat 12.00’de Ulaş Mahallesinde bulunan Ergene Belediyesi önünde gerçekleştirilecek “Termik Santrale Hayır” mitingine davet etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da yaptığı açıklamada, “11 ilçemizin tamamında olduğu gibi ben de Tekirdağ’da ya da Trakya’da kömür ile idare edilen termik santrallere karşıyım. Bunun yapılmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

EdirneJetHaber Haber Merkezi

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.