Hoş Geldiniz. Bugün whatsapp ihbar hattı WhatsApp İhbar Hattı 0532 506 3545
$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Cumhuriyet Gazetesine Yapılan Operasyonu, Gazeteyi Ücretsiz Dağıtarak Protesto Ettiler

Edirne’nin İpsala ve Keşan ilçelerinde CHP’liler, Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyonu, gazeteyi ücretsiz dağıtarak protesto etti.

Cumhuriyet Gazetesine Yapılan Operasyonu, Gazeteyi Ücretsiz Dağıtarak Protesto Ettiler
  • 04 Kasım 2016 17.28
  • 0 yorum
  • 1.155 kez okundu

Edirne’nin İpsala ve Keşan ilçelerinde CHP’liler, Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyonu, gazeteyi ücretsiz dağıtarak protesto etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı, yaklaşık 50 kişilik grupla birlikte Tekel Meydanından Şehitlik Parkına kadar yürüyerek Cumhuriyet Gazetesini halka ücretsiz olarak dağıttı. Etkinliğe katılan CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, basın ve muhalefet özgürlüğünün ortadan kaldırılamayacağına dikkat çekerek, “15 Temmuz sürecinin ardından olağanüstü hal ve kanun hükmünde kararnamelerle karanlık ve baskıcı yönetim anlayışı ile basın ve muhalefet özgürlüğünü ortadan kaldıramazsınız. Türkiye Cumhuriyetiyle birlikte kurulan, basın ilkelerine uyan ve FETÖ mücadelesiyle bilinen Cumhuriyet Gazetesini FETÖ ile ilişkilendirmek üzüntü vericidir. Cumhuriyet Gazetesine yapılan bu operasyonu kınıyoruz. Tutuklu gazetecilerin ve yazarların serbest bırakılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

chpkesancg

Cumhuriyet Halk Partisi İpsala Gençlik Kolları olarak vatandaşlara Cumhuriyet Gazetesi dağıttıklarını belirten yetkililer, “Hükümetin Kendi yanlışlarına ses çıkardıkları için, havuz medyasının aksine tutum içerisinde oldukları için hükümet tarafından yaptırılan haksız, hukuksuz ve yersiz baskılara isyan ediyoruz. Halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlama amacı güden bu ve buna benzer baskılar biz Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerini asla ve asla yıldıramayacaktır. Gücümüz yettiğince doğruları vatandaşlarımıza ulaştırıp anlatacağız.” sözlerini kullandı. EJH

chpipsalacg

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.