$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 3,98 / Satış: 4,00

Dereden Kötü Koku Gelip Gelmediğini Halka Sorduk – Hani Kötü Kokmuyordu?

Enez sahilde yer alan Platin Dere’nin kötü kokup kokmadığını, vatandaşlara sorduk.

Dereden Kötü Koku Gelip Gelmediğini Halka Sorduk – Hani Kötü Kokmuyordu?
 • 10 Temmuz 2016 23.29
 • 5 yorum
 • 1.829 kez okundu

Bildiğiniz üzere, 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen Enez Altınkum Sahil Çevre Temizliği etkinliğinden önce konuşan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, dereden akan suyun tamamen temiz olduğunu ve derenin etrafına hiçbir şekilde kötü koku yaymadığını söylemişti. Etkinlik öncesi belediye başkanıyla konuşma imkanı bulan bir vatandaşın dere hakkında konuşması üzerine Başkan Bostancı, vatandaşa “Ben senden daha akıllı olduğuma inanıyorum.”, “Hamala benziyorsun. Benim için hamalsın.” gibi sözler sarf etmişti. Konuşmaları EDİRNE JET HABER ekibi olarak kayıt altına almıştık. Belediye başkanının şoförü olduğu söylenen kişi tarafından saldırıya uğramıştık. (İlgili videoyu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Bunların üzerine 10 Temmuz Pazar günü sokağa çıkarak vatandaşa dereden kötü koku gelip gelmediğini sorduk. Aşağıdaki videodan vatandaşların kendi düşüncelerini öğrenebilirsiniz.

Enez Belediyesi, gündeme getirdiğimiz bu haber hakkında sosyal medya hesabından bazı duyurularda bulundu. Bu duyuruda Enez Belediyesi, derenin etrafına kötü koku yaydığını belirtti. Bu durumda, belediyenin “Dere kötü kokuyor.” diyen insanlar için kullandığı ‘hamal’ benzetmesi ile ‘yalancı’ suçlamasını kendisine yapmış oldu.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Gurkan Ayrancı dedi ki:

  kokuyor felaket

 2. TC Hasan Coşkun dedi ki:

  Kanalizasyon bağlantılarını alel acele denetimsiz bir şekilde yaptılar. Pek çok konutun kanalizasyonu eski geçirimli fosseptikler yoluyla denize sızmaya devam ediyor. Denetim sıfır.

 3. TC Hasan Coşkun dedi ki:

  Üstünkörü yapılan ilaçlama, akmayan su için sağlam bir kazık geçirecekler yazlıkçılara. Bugünden itibaren sayaçları okuyup kazığı sokmaya başlarlar. İnekler fidanları gülleri yiyor zabıtadan çıt yok. Şikayet etsen küpe numarasının fotoğrafını çek diyorlar. İspanya!da boynuzlanıp ölen matador gibi matadorluğa soyunacağız !!! İnekler kankalarının tabii. Binbir emekle yetiştirilen fidanlar önemli değil ineklerin karnının doyması daha önemli. Klimalı Fiorino aracıyla denetim yapan ekip yoldaki dize kadar tümseği görmeden basıp geçiyor. Enez her zamanki gibi hayal kırıklığı.

 4. panu ALGÖZ dedi ki:

  teşekkürler
  Kavgam boşuna olmamış buna çok sevindim. Yalnız kaldığım için çok üzülmüştüm

 5. panu ALGÖZ dedi ki:

  Başkan o toplantıda Artık Arıtma işini çözdük sıra çevre düzenlemesi ve yeşillendirmede deyince ses tonum istem dışı yükseldi… Adamın anlaşılan acendasında artık arıtma yok..

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.