$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 3,98 / Satış: 4,00

“Sonuç Hayır da Olsa Altyapı Çalışmalarına Başlayacağız”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ocak ayı meclis toplantısında, “Sonuç hayır da olsa altyapı çalışmalarına başlayacağız.” dedi.

“Sonuç Hayır da Olsa Altyapı Çalışmalarına Başlayacağız”
 • 07 Ocak 2016 17.54
 • 8 yorum
 • 1.227 kez okundu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ocak ayı meclis toplantısının sonunda, Hudut Gazetesinde, “Abe Recep, korkunun ecele faydası yok” başlığıyla çıkan eski belediye başkanı Hamdi Sedefçi’nin eleştirilerine değinerek cevap verdi.

“Boru uzunluğunu bilmiyor”

Gürkan, “Sayın Sedefçi belediyeciliği bir kere anladı onda da yanlış anlamış. Sedefçi’nin söylediklerinden şunu anlıyorum, Benim referandumdan hayır sonucu çıkartarak, altyapı hizmetlerini 3-4 yıl ertelemeyi düşündüğümü söylemiş. Ertelemek bir yana, zaten evet de çıksa hayır da çıksa başlanacak altyapı çalışmaları. Sedefçi beni bir kere dinlemiş, yanlış dinlemiş. Ben isterdim ki, 20 yıl belediye başkanlığı yapmış birisi konuya daha hakim olsun. Diyor ki; ‘İçme suyu çalışmalarını ben başlattım’. İhalesi, meclis kararları duruyor, tamamen bizim dönemimizde başladı. Sedefçi ayrıca, ‘90 kilometre yağmur suyu kanalı yaptık’ diyor. Sedefçi’ye hatırlatırım ki, Edirne’deki toplam yağmur kanalı 29 kilometre 922 metre. Yani Edirne’de 90 kilometre yağmur kanalı yok. Sedefçi başkanlığı döneminde başka bir yere yaptıysa bilemem. Sedefçi isterse bunları kendisine veririm. Sayın Sedefçi’ye şunu tavsiye diyorum; ben şehrin alt yapısıyla üst yapısıyla ilgili bütün bilgileri kendisine vereyim. Bir daha yanlış rakam vermesin çünkü 20 yıl belediye başkanlığı yapmasından sonra 30 km yağmur suyu toplama kanalını 90 km’ye çıkarmak, çok şık ve doğru olmuyor.” dedi.

“16 saat çalışıyorum”

Gürkan konuşmasının devamında, “Biz sabahın 9’unda gelip gece 11’de çıkan insanlarız. Biz günde 2 saatle belediyecilik yapmıyoruz. Biz cumartesi ve pazar günleri de görevimizin başındayız, bayramında yılbaşında da. Ben iki yıldır her yılbaşını halka beraber gölette kutluyorum. Kayıtlar var, herkes baksın. Ben de bilirim tatile gitmeyi. Biz yeni belediyeciyiz. Bu yüzden günlük 24 saatimizi 16 saatini Edirne’ye ve Edirnelilere hizmet ederek geçiriyoruz. Çok tecrübeli olmadığımız için 2 saat belediyecilik yaparak belediyeyi idare edemiyoruz.” diye konuştu.

“Çalışsalardı, çiçek ekerdik”

Hayatı boyunca görevi koltukta oturmak zannedip bu tür işlere cesaret edemeyenlerin, bunu anlayamamasını normal karşıladığını belirten Gürkan, “Keşke oturdukları süre içerinde bunların her bir seçim döneminde bir tanesini yapmış olsalardı. Şu anda Edirne’de biz bunları konuşuyor olmazdık. Biz de asfalt yapardık, refüj yapardık, çiçek ekerdik, çiçek dikerdik. Ama biz bunları halkımızla birlikte yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Ismail Topbaş dedi ki:

  Baslayın yapın vurgunu az caldınız bınevler nehir olmuş akıyo sen keyıf yap baskan bravoooo teşekkürler EDİRNEM beter olun

 2. Kürşat Ka dedi ki:

  Eee bu show niye pekii .. ?
  Zaten metni okudum akil tutulmasi yasadim sizden belediyeci yonetici idareci degil … emanet yavru hayvan bile teslim edilmez ya neyse

 3. Kaan Kuzey Yezer dedi ki:

  Madem sonuç hayır da olsa başlanacaksa referandum niye ?

 4. Hakan Öz dedi ki:

  Ayıp ya

 5. Önder Durmuş dedi ki:

  Hepsini birden mi yapalım, yoksa tek tek mi yapalım. Referandum bunun için. Yani bir sokağı bir kez kazıp içme suyu, kanalizasyon vb altyapıyı yapıp öyle mi çıkalım o sokaktan, yoksa bir kazıp içme suyu, sonra kazıp kanalizasyon vb böyle parça parça mı yapalım. Her halükarda 3 yıl sürecek bütün Edirne’nin altyapı çalışmaları.

 6. Kürşat Ka dedi ki:

  Bunu partizanliga degil kisiye Baglamak daha dogru olur…
  – Calisiyor calismazmi birkac kisi paraya bogulana kadar hersey mübah… –
  Chp ye hic oy vermedim hic de pisman degilim ama cok iyi belediye baskanlari var Hak yemek haram
  Bu referandum vs bazi seylere hazirlik bunye alistiriliyor… yarin birgun cumhuriyeti oylayacagiz ve hepimiz gazoz olacagiz bunlar DEMO

 7. Gamze Bekçi Akarçay dedi ki:

  Yeni mi anlamis baskan bunu chp belediyesi calismiyor artik insanimiz bunu kabul etsin

 8. Göker Nehır dedi ki:

  Başkan halk ile dalgamı geçiyorsun yani

YORUM YAZ
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılıyorsunuz.
Günümüzde hava durumunun önemi büyüktür. Hava durumuna bakarak o gün nasıl dışarı çıkacağınıza karar verebilirsiniz. Haber sitemiz üzerinden Edirne hava durumunu takip edebilirsiniz. Edirne haber içerikleriyle gündemin nabzını tutabileceğiniz haber sitemizde, Edirne'nin tüm ilçelerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Edirne son dakika haberlerini Edirne Jet Haber'le takip edin.