Çocuk Meclisi göreve başladı

Çocuk Meclisi göreve başladı
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Çocuk Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi'nin kurulması için yürütülen çalışmalar tamamlanarak Çorlu...

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Çocuk Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi'nin kurulması için yürütülen çalışmalar tamamlanarak Çorlu Kaymakamlığı ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte proje hayata geçirildi. Resmi ve özel ortaokulları temsil edecek öğrenciler belirlendi ve 10 Ocak Cuma günü düzenlenen ilk toplantıda meclis başkanı, başkan vekilleri ve komisyon üyeleri belirlendi. Çocuk Meclisi toplantısına Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Başkan adaylarının belirlenmesinin ardından meclis üyeleri yaptıkları oylama sonucunda Meclis Başkanı olarak Zeynep Naz Kınay'ı, 1. Başkan Vekili olarak Zeynep Ceren Özmen'i, 2. Başkan Vekili olarak Aslı Nur Pakna'yı seçtiler. Çocuk Meclisi Başkanı seçilen Zeynep Naz Kınay, "Meclise başkan seçildiğim için çok mutluyum. İnanıyorum ki arkadaşlarımızla hep birlikte kentimiz için güzel çalışmalar yapacağız. Belediyemize ve Başkanımız Ahmet Sarıkurt'a bizlere bu imkanı tanıdıkları için teşekkür ediyorum." dedi.

Gençlik ve Spor Komisyonu, Bilim Sanat ve Kültür Komisyonu, Doğa ve Çevre Komisyonu olmak üzere toplamda üç farklı kolda çalışacak meclis üyelerinin belirlenmesiyle devam eden toplantıda Çocuk Meclisi Üyeleri geleceğe dair çalışabilecekleri fikirlerini anlatarak görüş alışverişinde bulundular. Komisyon üyelerinin belirlenmesinin ardından 7 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek toplantının gündem maddeleri belirlendi.

Çocuk Meclisi toplantısına katılarak açılış konuşmasını yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Kentimizde yaşayan siz değerli çocuklarımızın taleplerini ifade etmelerini, gerçekleşecek projelerde ve yeniliklerde aktif rol almalarını sağlayacak olan projemiz Çocuk Meclisi'nin ilk toplantısını gerçekleştiriyor olmaktan çok mutluyum. Bu meclis sıralarında oturuyor olmanız sizlerin fikirlerini önemsediğimizin, şehrimizle ilgili düşüncelerinize değer verdiğimizin bir göstergesi. Çocuk dostu bir kent olmaktan gurur duyuyoruz; siz sevgili çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Çorlu Kaymakamlığı'mız ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'müz ile birlikte hayata geçirdiğimiz Çocuk Meclisi'mizin güzel işlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

Dört yıl süresince görev yapacak olan Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi her ayın ilk cuma günü gerçekleştireceği toplantıda çeşitli projeler üzerine fikirler üretecek ve komisyonlarca yapılmakta olan çalışmaların sürekliliğini sağlayacak.