İsrail Güçleri Bir Filistinliyi Daha Katletti

İsrail Güçleri Bir Filistinliyi Daha Katletti
İsrail güçleri tarafından işgal altındaki Batı Şeria’nın Beytüllahim kentinde Filistinli bir genç başından vurularak katledildi.

İsrail askerleri, İsrail ordusunun Batı Şeria’daki baskınlarını protesto etmek için Beytüllahim’e bağlı Husan beldesinde toplanan Filistinlilere müdahale etti.

Protestocu Filistinli gençlere gerçek mermi ile saldıran İsrail askerleri Filistinli bir genci başından vurarak ağır yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Husan beldesindeki Yemame Hastanesine kaldırılan Zekeriya ez-Zaul (20) adlı gencin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Dün sabah saatlerinden itibaren Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin kentine baskın gerçekleştiren İsrail güçleri, biri çocuk 5 Filistinliyi öldürmüştü. Bu saldırılarda en az 66 Filistinli, çıkan çatışmalarda ise 7 İsrail askeri yaralanmıştı.

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’ya düzenlediği baskınlar ve abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yaptığı hava saldırıları ile yılın başından bu yana 167 Filistinliyi katletti.