2. Tohum Takas Şenliği iptal edildi

2. Tohum Takas Şenliği iptal edildi
22 Mart Pazar Günü düzenlenmesi planlanan 2. Tohum Takas Şenliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edildi.Çin'de başlayıp, tüm dünyaya yayılan ve Türkiye'de de tespit edilen koronavirüsün ardından Edirne Belediyesi çeşitli...

22 Mart Pazar Günü düzenlenmesi planlanan 2. Tohum Takas Şenliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edildi.

Çin'de başlayıp, tüm dünyaya yayılan ve Türkiye'de de tespit edilen koronavirüsün ardından Edirne Belediyesi çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Koronavirüsün komşumuz olan Yunanistan ve Bulgaristan’da görülmesi üzerine 10. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali’ni ileri bir tarihe erteleyen belediye, virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasıyla birlikte 22 Mart Pazar günü Edirne Belediye Kent Ormanı’nda düzenlenmesi planlanan 2. Tohum Takas Şenliği’ni de iptal etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yerli üretimi desteklemek, Edirne’nin bereketli topraklarına tekrardan can vermek, en büyük mirasımız olan yerli tohumu geleceğe taşıyarak sağlıklı ve zengin yarınlar bırakmak adına bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Tohum Takas Şenliği’ni koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal ettik. Edirne Belediyesi olarak bu süreci en iyi şekilde atlatabilmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Dezenfektan çalışmalarımız da kentin çeşitli noktalarında devam etmektedir. Vatandaşlarımızda da kendi hijyen tedbirlerini almaları, kalabalık alanlarda bulunmamaları ve ikili temaslardan mümkün olduğu kadar uzak durmalarını tekrar önemle tavsiye ediyorum.” dedi.