Banklara tel örgü

Banklara tel örgü
Edirne Belediyesi, geçen günlerde altında rögar kapağı olan banklar haricinde; Saraçlar Caddesi ve tüm parklardaki bankları kaldırmıştı. Ancak yapılan tüm duyurulara rağmen özellikle riskli grup içinde yer alan yaşlı nüfusun...

Edirne Belediyesi, geçen günlerde altında rögar kapağı olan banklar haricinde; Saraçlar Caddesi ve tüm parklardaki bankları kaldırmıştı. Ancak yapılan tüm duyurulara rağmen özellikle riskli grup içinde yer alan yaşlı nüfusun dışarı çıkıp, banklarda oturma ısrarı nedeniyle, altında rögar kapağı bulunan banklara da tel örgü çekildi.

Tüm dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de tespit eden koronavirüs alarmının ardından Edirne Belediyesi risk grubu içerisinde yer alan yaşlıların toplu halde banklarda oturmasını önlemek için Saraçlar Caddesi ve tüm parklardaki bankları kaldırarak, ‘Evinde Kal’ çağrısında bulunmuştu. Edirne Belediyesi, Saraçlar Caddesi’ndeki tüm bankları kaldırırken, sadece altında rögar kapağı olan bankları, herhangi bir tehlikeye sebep vermemek için yerinde bırakmıştı. Ancak özellikle yaşlı nüfusun tüm uyarılara rağmen Saraçlar Caddesi’ne gelmesi, söz konusu banklarda oturması üzerine; Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatlarıyla bu banklara tel örgü çekildi.

Başkan Gürkan, tüm vatandaşları bir kez daha uyararak, “Küresel bir sorun olan Koronavirüsü tehlikesini atlatılana kadar, lütfen evinde kal. Hepimizin sağlığı buna bağlı” dedi.