Edirne'de suya büyük indirim

Edirne'de suya büyük indirim
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten Edirnelilerin en az şekilde etkilenmeleri için çeşitli önlemler alan Edirne Belediyesi, ev ve iş yerlerinde kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim yaptı.'Evde Kal’...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten Edirnelilerin en az şekilde etkilenmeleri için çeşitli önlemler alan Edirne Belediyesi, ev ve iş yerlerinde kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim yaptı.

'Evde Kal’ çağrısına uyan ve bu süreçte kişisel hijyenine dikkat eden Edirnelilere, Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan indirim müjdesi geldi. Başkan Gürkan, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile evlerde ve işyerlerinde kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim geldiğini söyledi. Nisan ve mayıs aylarında su ve atık su ücretleri faturalara yüzde 50 indirimli olarak yansıyacak.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “Virüs tedbirleri ve konulan kurallara uyma konusunda hepinize çok teşekkür ediyorum. Şehrimizde bütün vatandaşlarımız, bütün yurttaşlarımız alınan kararlara ve konulan kurallara uymada azami gayret gösteriyor. Bu süreyi birçoğumuz evlerimizde karantina kurallarına uyarak geçiriyoruz. Kuşkusuz evlerimizde geçirdiğimiz bu sürede hijyen kurallarına uymak çok çok önemli. Hepimizin sağlığı, her şeyden daha önemli. Bu nedenle Edirne Belediyesi olarak 1 Nisan tarihinde yapacağımız Belediye Meclis Toplantısı’nda konutlarda ve iş yerlerinde kullanılan su ve atık su ücretlerini yüzde 50 düşürme kararı aldık. Bu karar Nisan ve Mayıs olmak üzere 2 ay geçerli olacak. Elbette bu sürecin uzamaması ve virüsün bir an önce kontrol altına alınması en büyük dileğimiz, çabamız ve arzumuz. 1 Nisan tarihinden itibaren Edirne’de konutlarda ve işyerlerinde kullanılan su ücretleri ve atık su ücretleri faturalarınıza yüzde 50 indirimli olarak yansıyacaktır. Kendinize dikkat edin, sağlığınıza dikkat edin. Sizleri çok seviyoruz ve sizlerin sağlığı için çalışmaya devam ediyoruz. Hepinize en derin saygılarımı sunuyorum.”