Koronavirüs sebebiyle ertelendi

Koronavirüs sebebiyle ertelendi
Komşu ülkelerde de koronavirüsün ortaya çıkması sebebiyle, Edirne'de 10. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali tedbir amaçlı ileri bir tarihe ertelendi. Türkiye sınırlarına kadar ulaşan koronavirüs sebebiyle festivalin ertelendiğini...

Komşu ülkelerde de koronavirüsün ortaya çıkması sebebiyle, Edirne'de 10. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali tedbir amaçlı ileri bir tarihe ertelendi. Türkiye sınırlarına kadar ulaşan koronavirüs sebebiyle festivalin ertelendiğini açıklayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte dezenfekte çalışmalarına başlandığını söyledi.

Basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan'da da görülen koronavirüs hakkında da açıklamalarda bulundu. Bugünden itibaren belediye olarak dezenfekte çalışmalarına başladıklarını açıklayan Gürkan, kentteki bütün taksi ve minibüslerin dezenfekte edildiğini, toplu giriş-çıkış yapılan yerlere el dezenfekte makineleri koyulduğunu söyledi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Gürkan, "Stoklarımızı yaptık, dezenfektan malzemelerini temin ettik. İlk aşamada 3 bin litre dezenfekte temin edildi. Şuanda bu aparatlar Pazar yeri gibi, belediye binalarının girişleri gibi birçok noktaya takılmaya devam ediyor.” diye konuştu.

İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Yunanistan ve Bulgaristan’da virüsün ortaya çıkması nedeniyle 10-11-12 Nisan tarihlerinde yapılması planlanan 10. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali’ni ileri bir tarihe erteleme kararı aldıklarını ifade eden Gürkan, "Çünkü festivalle katılan bandoların büyük bir çoğunluğu balkan ülkelerinden geliyorlar. Festivali daha sonra da yapabiliriz ama bu anlamda vatandaşlarımızın güvenliğini riske sokacak hiçbir şeyi yapmama konusunda hassasiyetleri ortaya koymamız gerekiyor. Bando ve Ciğer Festivali daha sonra belirlenecek bir tarihte yapılacak.” şeklinde konuştu.