Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı
Yayınlanma:
Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 1](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/6.jpg)
Edirne Hatice Erkut Anasınıfı öğrencileri de öğretmenleri eşliğinde Atatürk Odası’nı ziyaret edenlerin arasında yer aldı.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 2](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/9.jpg)
Buradaki program, “Atatürk’ün Edirne’ye Gelişi” adlı söz ve müzik korosunun sahnelenmesinin ardından sona erdi.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 3](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/8.jpg)
Törenler, Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programla devam etti. Edirne Valiliği himayelerinde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde 1. Murat Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerince Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Salonu'nda program düzenlendi.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 4](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/7.jpg)
Minik öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk’ün bire bir ölçülerine göre yaptırılan Atatürk heykelini ve Atatürk’ün eşyalarını özenle inceledi.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 5](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/5.jpg)
Edirne Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün tam 88 yıl önce misafir olduğu tarihi belediye binası Atatürk için hazırlandı, Atatürk Odası Türk bayraklarıyla donatıldı. Atatürk’ün 88 yıl önce kaldığı Atatürk Odası’nda bulunan yatağa karanfiller bırakıldı. Vali Canalp, Belediye Başkanı Gürkan, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin ile çok sayıda vatandaş Atatürk Odası’nı ziyaret etti.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 6](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/4.jpg)
Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenler, Mustafa Kemal Atatürk’ün 88 yıl önce Edirne’ye geldiğinde kaldığı, Edirne Belediyesi binasında devam etti.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 7](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/3.jpg)
Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 8](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/2.jpg)
Etkinlikler kapsamında İnönü İlköğretim Okulu önünde toplanan kortej, Türk Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleriyle Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.
![Ata'nın Edirne'ye Gelişinin 88. Yılı Kutlandı 9](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2018/12/14111/1.jpg)
Mustafa Kemal Atatürk'ün 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Edirne’ye gelişinin 88. yılı törenlerle kutlandı.
Tarih: 21.12.2018
Tarih: 21.12.2018