Gurur ve Coşkuyla Kutlandı
Yayınlanma:
Gurur ve Coşkuyla Kutlandı
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 1](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-01.jpg)
30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de büyük bir coşku ve gururla kutlandı.
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 2](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-02.jpg)
Sabah saat 09.50’de Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile başlayan törenler, Talatpaşa Bulvarı'ndaki tören alanında düzenlenen resmigeçit töreni ile sona erdi.
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 3](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-03.jpg)
Atatürk Anıtındaki törenler; saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 4](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-04.jpg)
Edirne Valisi Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Belediye Başkanı Recep Gürkan ile kurum, kuruluş ve STK’ların çelenk sunmasıyla bu alandaki törenler sona erdi.
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 5](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-05.jpg)
Edirne Valisi Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün ve Belediye Başkanı Recep Gürkan, anıttaki çelenk sunma törenin ardından Edirne Valiliği’nde tebrikleri kabul etti.
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 6](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-06.jpg)
Tebriklerin kabulünün ardından Talatpaşa Caddesindeki tören alanına geçildi. Buradaki törenler, protokolün askeri tören aracı ile vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı.
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 7](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-07.jpg)
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından askeri birliklerin resmigeçit töreni ile bu alandaki kutlamalar sona erdi.
![Gurur ve Coşkuyla Kutlandı 8](https://cdn.edirnejethaber.com/gallery/2017/08/10049/3008-00.png)
Haberi okumak için "Sonraki" butonuna tıklayarak bir sonraki fotoğrafa geçiniz.