Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kuruldu

Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kuruldu
Çorlu Belediyesi bünyesinde görevli 20 personelin katılımıyla Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi kuruldu.

Ekip, AFAD Başkanlığı tarafından yayınlanan "Afet ve Acil Durumlara İlişkin Hizmet Standartları ve Akreditasyon Esaslarının Belirlenmesi Hakkında Yönetmelik" kapsamında gerekli süreçleri başarıyla tamamladı.

Tekirdağ Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından verilen eğitimleri tamamlayan ekip üyeleri, İstanbul Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünden gelen komisyon tarafından sınava tabi tutuldu.

AFAD tarafından başvurusu kabul edilen ve düzenlenen sınav sonrası akredite edilen ÇORLU 59 AKE, kentsel arama kurtarma alanında hafif seviye ekip olarak ulusal alanda yaşanabilecek afetlerde görev alabilecek.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, yaşanabilecek afetlere karşıda hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti.

Belediye olarak yaşanabilecek afetlere yönelik çalışmalar yürüttüklerini aktaran Sarıkurt, "Kurmuş olduğumuz Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibimizin AFAD Başkanlığı tarafından akredite edilmesinden onur duyduk, Trakya'da ilk akredite edilen arama kurtarma ekibinin bizim ekibimiz olmasının gururunu yaşıyoruz. Bölgemizde akredite edilen daha çok ekip oluşmasını arzu ediyorum." dedi.