Trafik ışıklarında 'Evde kal' uyarısı

Trafik ışıklarında 'Evde kal' uyarısı
Dünyada küresel salgın olarak ilan edilen koronavirüs tedbirleri kapsamında Uzunköprü Belediyesi tarafından vatandaşın farkındalığını artırmak amacıyla trafik sinyalizasyon sistemlerinde kırmızı ışığa 'Evde kal', yeşil...

Dünyada küresel salgın olarak ilan edilen koronavirüs tedbirleri kapsamında Uzunköprü Belediyesi tarafından vatandaşın farkındalığını artırmak amacıyla trafik sinyalizasyon sistemlerinde kırmızı ışığa 'Evde kal', yeşil ışığa ise 'Eve git' yazıları yerleştirildi.

Uzunköprü Belediyesi, koronavirüsle mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla trafik sinyalizasyon sistemindeki kırmızı ışığa 'Evde kal', yeşil ışığa ise 'Eve git' yazısı yerleştirerek, bu çağrıya destek verdi.

Gerçekleştirilen uygulamaya ilişkin konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile Uzunköprü Belediyesi olarak en etkin şekilde mücadele ediyoruz. Uzmanların her fırsatta ilettiği gibi alınacak en büyük önlem evde kalarak, sosyal mesafeyi koruyarak herkesin kendi izolasyonunu sağlamasıdır. Uzunköprü Belediyesi olarak bizler sürecin başladığı andan itibaren salgın ile mücadele anlamında çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında dezenfeksiyon çalışmalarımızın yanı sıra şehrimizde bulunan trafik sinyalizasyon ışıklarına farkındalık yaratmak için ‘Evde kal’ ve ‘Eve git’ uyarıları takıldı. Çalışmalarımız risk ortadan kalkana dek devam edecektir. Bugünleri birlikte aşacağız." şeklinde konuştu.