100. Yıl Resim, Şiir ve Beste Yarışması

100. Yıl Resim, Şiir ve Beste Yarışması
Cumhuriyet Halk Partisi, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk, Milli Egemenlik ve Demokrasi” konulu resim, şiir ve beste yarışması yapacak. Beste yarışması, çocuklar ve büyükler kategorileri olmak üzere iki...

Cumhuriyet Halk Partisi, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk, Milli Egemenlik ve Demokrasi” konulu resim, şiir ve beste yarışması yapacak. Beste yarışması, çocuklar ve büyükler kategorileri olmak üzere iki ayrı dalda gerçekleştirilecek.

Eserler, 27 Mart 2020 saat 17.00’ye kadar CHP Genel Merkezine elden, kargo veya posta yoluyla teslim edilebilecek. Dereceye girenler ise 06 Nisan 2020’de ilan edilecek.

Resim, şiir ve beste yarışmasında dereceye giren ilk üç eser sahibi ile “Beste Yarışması Büyükler Kategorisi’nde” dereceye giren ilk üç eser sahibine para ödülü verilecek.

Ödüller 23 Nisan 2020'de düzenlenecek törenle eser sahiplerine teslim edilecek. Başvuruların ücretsiz olduğu yarışmanın detaylı bilgilerine ve yarışma şartnamesine “23nisan.chp.org.tr” internet sitesinden ulaşılabilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, çocukları CHP’nin 23 Nisan konulu resim, şiir ve beste yarışmasına katılmaya davet etti.

Pekcanlı yaptığı yazılı açıklamada “Sevgili çocuklar, Milli Egemenlik Mücadelemizin 100. yılında sizi Resim, Şiir ve Beste yarışmamıza katılmaya davet ediyorum. 23 Nisan’da Türkiye’yi, Atatürk’ü, cumhuriyeti, demokrasiyi ve TBMM’yi sizin gözünüzden görmek için sabırsızlanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak milli egemenlik mücadelesinin 100. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklarımız için 20 Bin Lira Ödüllü Resim, Şiir, Beste; büyükler için 50 Bin Lira Ödüllü Beste Yarışması düzenliyoruz." dedi.