"Çaresizliğe terk edilen göçmenlere el uzatıyoruz"

"Çaresizliğe terk edilen göçmenlere el uzatıyoruz"
Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, lastik botlarla denize açılan göçmenlere yardım etmek için hazırlıklı durumda beklendiği belirtildi.Sahil Güvenlik Komutanlığına ait Twitter hesabından yapılan açıklamada...

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, lastik botlarla denize açılan göçmenlere yardım etmek için hazırlıklı durumda beklendiği belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

"Avrupa’ya geçmek üzere lastik botlarla denize açılan göçmenlerin hayatlarını tehlikeye atabilecek her türlü olumsuzluğa karşı gece gündüz hazırlıklı durumda bekliyoruz. Deniz yolu ile Yunanistan’a geçmek üzere denize açılan göçmenler, Yunanistan karasularına girdiklerinde, Yunan Sahil Güvenlik Botları tarafından orta hatta sürükleniyor, göçmenlerin botlarının benzin hortumları kesilerek hareket etmelerine engel olunuyor. Denizin ortasında hareketsiz halde kalan ve olumsuz deniz koşullarında çaresizliğe terk edilen göçmenlere Sahil Güvenlik Teşkilatı olarak el uzatıyoruz, yaşanan tüm gelişmelere rağmen onları yalnızlığa terk etmiyoruz."