Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri kapatılıyor, yardım ödemeleri evlere ulaştırılacak

Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri kapatılıyor, yardım ödemeleri evlere ulaştırılacak
İhtiyaç sahibi ailelere verilen yardım nedeniyle yoğunluk oluşan PTT şubelerinin kapatılacağı açıklandı. Alınan kararla birlikte, sosyal yardım ödemeleri PTT dağıtıcıları tarafından Polis ve Jandarma eşliğinde vatandaşların...

İhtiyaç sahibi ailelere verilen yardım nedeniyle yoğunluk oluşan PTT şubelerinin kapatılacağı açıklandı. Alınan kararla birlikte, sosyal yardım ödemeleri PTT dağıtıcıları tarafından Polis ve Jandarma eşliğinde vatandaşların evlerinde yapılacak.

PTT'den konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde bazı PTT iş yerlerimizde yaşanan yoğunluğun, çalışma arkadaşlarımız ve siz değerli müşterilerimizin koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla 03.04.2020 tarihinden itibaren; sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerimizi ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı aldık. Bu süreçte sosyal yardım ödemeleriniz, PTT dağıtıcılarımız tarafından İl Emniyet Müdürlüklerimiz ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetlerimiz ve bekçilerimizle birlikte evlerinizde yapılacaktır. Kapatılmayan iş yerlerimizde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmetimiz durdurulabilecektir. Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve sizin için çalışmaya devam ediyoruz. Anlayış ve desteğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz." dendi.

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamada ise, "Sosyal Yrd. ve Day. Vakıflarınca yapılan 1.000 TL Sosyal Yardım ödemeleriniz ile 2022 Yaşlı, Engelli ve Engelli Yakını aylıklarınız PTT şubelerinden yapılmayacaktır. Ödemeler evinizde tarafınıza Jandarma ve Polis aracılığıyla elden teslim edilecektir." dendi.