Karmod Ocak Ayında 200 Prefabrik Çelik Ev Satışı Gerçekleştirdi

Karmod Ocak Ayında 200 Prefabrik Çelik Ev Satışı Gerçekleştirdi
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karmod, konut satışında son yılların en iyi ocak ayı ortalamasının yakaladı.

Karmod, ocak ayında 200 prefabrik çelik ev sattı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Pazarlama Müdürü Sezai Gök, genel olarak prefabrik yapı sektöründe kış aylarının durgun geçtiğini belirterek, "Son dönemde depreme güvenli konut arayışı prefabrik çelik ev satışlarına yansıdı. Normalde kış nedeniyle bu aylarda bir durgunluk yaşanır. Ancak bu yıl talep artışı açısından farklı bir yıl oldu. Çelik prefabrik evlere bu yönelimde en önemli etken olarak depreme güvenli ev arayışının olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte ikinci etken olarak vatandaşın çarpık kentleşme deneyimini tekrar yaşamak istememesini belirtebiliriz. Şehirde yaşayıp da bize konut almaya gelen vatandaşlarımız bu durumu da ifade ediyorlar. Katlı iç içe binalar yerine bahçe konseptli yatay mimari ev talepleri özellikle öne çıkıyor. Tüketici çelik ev konseptini daha güvenli ve daha yaşanabilir buluyorlar." ifadelerini kullandı.

Sektörde geliştirdikleri konut modellerinin beklentileri en iyi şekilde karşılayacak özelliklere sahip olduğunu aktaran Gök, 2+1, 3+1, 4+1 veya daha farklı konut tipinde çok sayıda tek ve iki katlı prefabrik çelik ev modeli bulunduğunu kaydetti.

Gök, prefabrik yapı modeliyle üretilen konutların tercih edilmesini sağlayan çok sayıda avantajının bulunduğuna dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Prefabrik çelik evler modern üretim, hızlı kurulum ve bütçe ekonomisi gibi önemli avantajlara sahip. Çelik kullanımı yapı güvenliğini destekleyen en önemli unsur. Ön üretimli modelle imalat tamamıyla fabrika tesislerinde makinelerin kullanımıyla gerçekleştirildiğinden saha kurulumu inanılmaz hızlanıyor. Evlerin saha kurulumu yine firma uzmanlarınca gerçekleştiriliyor. Tüm parçalar konut inşa alanına hazır üretimli geldiğinden montajda sadece bu parçaların birleşimi yapılıyor. Duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrikten su tesisatına, boyaya varana kadar bu ekiplerce yapılan işçilik uygulamaları usta bulma sorunlarını ortadan kaldırıyor. Üretim ve kurulum çok hızlı ilerlediğinden sözleşme esnasında belirlenen konut fiyatı her aşamada geçerli oluyor. Diğer konut modellerinde zamanla oluşan artan maliyetler konut bütçesine ek getirirken prefabrik evlerde bu durum yaşanmıyor."