Lc Waikiki'den Bebekler İçin Koleksiyon

Lc Waikiki'den Bebekler İçin Koleksiyon
İçinde anne kokusunu saklayabilen mendillerin de bulunduğu özel koleksiyonla LC Waikiki, prematüre doğan bebeklerin ihtiyaçlarını doğduğu andan itibaren anne şefkatiyle destekliyor

LC Waikiki'den yapılan açıklamaya göre, içinde anne kokusunu saklayabilen mendillerin de bulunduğu özel koleksiyonla LC Waikiki, prematüre doğan bebeklerin ihtiyaçlarını doğduğu andan itibaren anne şefkatiyle destekliyor.

Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF öncülüğünde Mayıs 2023'te yayınlanan son rapora göre, dünya çapında her 10 bebekten biri prematüre olarak dünyaya gelirken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye'de bu oran yüzde 12 civarında. Minik bedenler yaşam mücadelesini sürdürürken onların ihtiyaçları da büyük bir özen ve dikkat gerektiriyor.

LC Waikiki, 17 Kasım Prematüre Günü'nü anlamlı bir koleksiyonla karşılıyor. Prematüre doğan bebeklerin hassas ihtiyaçları için özenle hazırlanan özel koleksiyon, yüzde 100 pamuklu kumaşlar ve anne kokusunu saklayabilen mendillerle prematüre bebekleri anne şefkatiyle sarıp sarmalıyor.

LC Waikiki'nin prematüre bebekler için hazırladığı bu özel koleksiyon, hastane çıkış setleri, tulumlar, takımlar ve anne kokusu mendili gibi ürünler içeriyor. Ürünlerin tamamı, minik kahramanların hassasiyetine uygun olmak üzere LC Waikiki laboratuvarlarında yüzlerce teste tabi tutuluyor ve yüzde 100 pamuklu kumaşlardan üretiliyor.

- Kuvözde anne kokusu ile huzur ve güven hissi

Koleksiyonun en dikkat çekici parçasını yenidoğan setlerinin içerisinde yer alan ve anne kokusunu içine hapseden mendiller oluşturuyor.

Anne karnında gelişimini tamamlamadan doğan prematüre bebekler, kuvözden çıkana kadar yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde tedavi görüyor. Kuvözlerde anne temasından ve kokusundan uzak kalmaları ise bu dönemin en zor şartlarından sadece biri.

LC Waikiki'nin özellikle kuvözdeki prematüre bebekler için ürettiği Anne Kokusu Mendili, aralarında bir cam olsa bile annelerin kokularını bebeklerine taşıyabilmelerini sağlıyor. Annenin teninde bir süre tutularak kokunun mendile sinmesini sağlayan ürün, prematüre bebeklerin güven ve huzur bulmasına katkıda bulunuyor.

Lc Waikiki'den Bebekler İçin Koleksiyon