Lokanta ve restoranlar sadece paket servis yapabilecek

Lokanta ve restoranlar sadece paket servis yapabilecek
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderildi. Genelde ile bugün saat 24.00 itibarıyla içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar...

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderildi. Genelde ile bugün saat 24.00 itibarıyla içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri; sadece paket servis ve gel-al benzeri şekilde müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği ek genelge ile koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla lokanta/restoranlar hariç olmak üzere birçok umuma açık yerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulduğu hatırlatıldı. Ancak, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler kapsamında salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek adına lokanta, restoran, pastane ve benzeri işyerleri için ilave tedbirlerin alınması gerekli görüldüğü belirtildi. Gönderilen ek genelge kapsamında içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri, bugün saat 24.00 itibarıyla sadece paket servis ve gel-al vbenzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek.