2 Yeni Taksi Durağı 🚖

2 Yeni Taksi Durağı
Edirne Belediye Encümeni, iki yeni taksi durağı kurulmasına karar verdi.

Edirne Belediye Encümeni, iki yeni taksi durağı kurulmasına karar verdi. Buna göre Özgür Çocuklar Parkı ile Kırklareli Kavşağı mevkiine yeni taksi durağı kurulacak.

Kurulacak olan bu iki taksi durağına geçiş yapmak isteyen "T" plaka sahipleri istenen evraklar ile birlikte Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne başvuruda bulunabilecek.

Özgür Çocuklar Parkı’nın bulunduğu yerde kurulacak olan durağın adının Özgür Taksi Durağı, Kırklareli Kavşağı'nda kurulacak olan durağın adının ise Arda Taksi Durağı olması kararlaştırıldı.

Yeni açılacak olan bu duraklara geçiş yapmak isteyen "T" plaka sahipleri Edirne Belediyesi Taksi Yönetmeliği Bölüm 2 Madde 5-1/3 fıkrasında belirtilen başvuru evrakları (ehliyet, ruhsat, nüfus cüzdanı ve ikametgah) ile 14 Ocak ile 01 Şubat 2019 tarihleri arasında Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne iki durak için de ayrı ayrı dilekçeler vermek suretiyle müracaat edebilecek.

Başvuru sayısının belirlenen durak kontenjanından fazla olması durumunda Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce 05 Şubat 2019 tarihinde saat 14.00’te Edirne Belediyesi Kültür Merkezinde noter eşliğinde kura çekimi yapılacak. Kura çekiminde Özgür Taksi Durağı için 15 asil ve 15 yedek, Arda Taksi Durağı için 8 asil ve 8 yedek "T" plaka belirlenecek. Asil listeye seçilecekler, diğer durağın kura çekimine katılamayacak. Noter kurası ile belirlenen asil listedeki kişilerin durak geçiş başvuruları Belediye Encümeninde onaylandıktan sonra hak sahiplerine tebliğ edilecek. Hak sahipleri duraklara geçiş işlemlerini 30 gün içerisinde tamamlayarak faaliyette başlayacak.