"2017 Enez Yılı" Etkinlikleri Keşan'da Anlatılacak

"2017 Enez Yılı" Etkinlikleri Keşan'da Anlatılacak
Edirne İl Genel Meclisi tarafından 2017 yılının 'Enez Yılı' ilan edilmesi nedeniyle Keşan ilçesinde basın ve bilgilendirme toplantı yapılacak.

Edirne İl Genel Meclisi tarafından 2017 yılının 'Enez Yılı' ilan edilmesi nedeniyle Keşan ilçesinde basın ve bilgilendirme toplantısı yapılacak. Oluşturulan Eşgüdüm Komisyonu, 'Enez Yılı'nın amacını, hedeflerini, başlatılan ya da programlanan ve düşünülen etkinlikleri basın mensupları ve katılan konuklarla paylaşacak.

29 Mart Çarşamba günü saat 14.00'de Keşan Öğretmen Evi bahçesindeki toplantıda öncelikle basın mensuplarının soruları yanıtlanacak. Sonrasında katılanların önerileri belirlenecek.

'Enez Yılı'nın sadece Enezlileri ilgilendiren bir yıl olmadığını, Enez’e yapılacak her yatırımın, her tanıtımın Keşan’a, Edirne’ye, hatta Trakya’ya farklılıklar getireceğini belirten komisyon yetkilileri "Örneğin restore edilmekte olan Ayasofya Kilisesi’nin (Fatih Camii’nin) yanı sıra sadece Keşan-Enez karayolunun yapılması ve limanın uluslararası gemi trafiğine açılması gerçekleşebilirse bu üçgen inanç turizminin yöremize taşınması anlamına gelir. Bu sağlanabilirse yalnız Enez değil Trakya ve özellikle Keşan'da çok önemli ve yeni bir sayfa açılmış olacaktır. Saros’da özlenen turizm Enez’in arkeolojik, doğa ve inanç turizmi gibi çeşitli alternatifleri ile çeşitlenecek ve zenginleşecektir. Toplantıya ilgi duyan herkesi katkı vermeye bekliyoruz." dediler.

EJH