56 Yaşında Trakya Üniversitesini Kazandı

56 Yaşında Trakya Üniversitesini Kazandı
56 yaşındaki Şerif Aslan, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğrencisi oldu.

Özel sektörden emekli ve işletme sahibi 56 yaşındaki Şerif Aslan, ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve üniversiteler tarafından düzenlenen özel yetenek sınavlarında başarı göstererek Trakya Üniversitesi (TÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğrencisi oldu.

Şerif Aslan aynı zamanda Düzce, Yeditepe ve Işık Üniversitelerinin özel yetenek sınavlarını da kazandı. Sonuçların açıklanmasının ardından önce Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar ve Resim Bölümüne kayıt yaptıran Aslan, bu kararından vazgeçerek TÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü tercih etti.

Kayıt işlemlerinin ardından öğrenim göreceği TÜ Güzel Sanatlar Fakültesini yerinde gezen Şerif Aslan, TÜ'yü tercih etmesinde çevresinin ve görüştüğü alanında uzman kişilerin etkili olduğunu söyledi. TÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin düzenlediği yetenek sınavlarına bir önceki yıl da girdiğini ifade eden Şerif Aslan, geçen yıl başarılı olamadığını ancak sınava bu yıl çok iyi hazırlanarak başarılı olduğunu söyledi.

Sanata ve resme geçmiş yıllardan beri süre gelen yoğun bir ilgi ve merakı olduğunu belirten Şerif Aslan: "Kendi kişisel çalışma ve sergilerimi yıllardır devam ettiriyorum. Birbirinden farklı türlerde düzenlenen pek çok resim yarışmasında elde ettiğim dereceler var. Güzel Sanatlar Fakültesine girmek ve kişisel çalışmalarıma akademik bir boyut kazandırmak gibi bir hayalim vardı. Hayallerimin ve ideallerimin peşinden gitmekten vazgeçmedim. Sonunda azmederek geçen yıl başarılı olamadığım yetenek sınavında bu yıl başarı yakalayarak kaydımı gerçekleştirdim. Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar ve Resim Bölümünü kazandıktan sonra görüştüğüm, kendini sanata adamış birçok yakınım, TÜ'nün sahip olduğu eğitim altyapısı ve imkanlarıyla daha doğru bir tercih olduğunu belirtti. Araştırmalarımın ardından Yeditepe Üniversitesinden kaydımı sildirerek öğrenim hakkı elde ettiğim bir diğer üniversite olan TÜ'yü tercih ettim. Ayrıca, resim yapan neden heykel yapamasın diye düşündükten sonra heykel bölümünü tercih etmeye karar verdim. Burada olmaktan son derece mutlu ve keyifliyim. Hayallerimi büyütmeye ve ideallerimi gerçekleştirmeye devam edeceğim. TÜ'de çok çalışarak başarılı olacağıma inanıyorum." dedi.

İstanbul’da yaşayan, çevresi tarafından sanata olan merakı, çalışkanlığı ve azmiyle tanınan Şerif Aslan, 1980 yılında Şehit Kemal Özalper Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra iş hayatına atılarak, uzun yıllar çeşitli devlet kurumlarında tekniker olarak görev yaptı. Aslan, özel sektörde tasarımcı olarak çalıştıktan sonra kendi bilgi ve tecrübesiyle birleştirdiği mesleğini, aile şirketini kurarak sürdürmeye karar verdiğini ve bugün elektronik sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından biri olarak ülkemize hizmet vermeye devam ettiklerini ifade etti.