656. Kırkpınar Konserleri Belli Oldu

656. Kırkpınar Konserleri Belli Oldu
10-16 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nde ünlü sanatçılar Edirneliler için konser verecek.

10-16 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nde ünlü sanatçılar Edirneliler için konser verecek. 3 gün boyunca Saraçlar Er Meydanı'nda mücadeleleri izleyecek olan güreşseverler, Kırkpınar Haftası boyunca eğlencenin tadına varacak.

Edirne Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin programı belli oldu. Kırkpınar Yağlı Güreşleri 10 Temmuz Pazartesi günü saat 18.00'de tören kortejinin Edirne Belediyesi önünde toplanmasıyla başlayacak. Kortej, buradan Atatürk Anıtı'na yürüyecek ve anıtta çelenk sunumu gerçekleştirilecek. Açılış töreni, 25 Kasım Stadyumu'nda açılış konuşmaları ve halk oyunlarının gösterileriyle devam edecek. Saat 21.00'de Sarayiçi'nde 'Sen Sevda mısın?' şarkısıyla gönüllere taht kuran Buray sahne alacak. .

İLYAS YALÇINTAŞ SEVENLERİYLE BULUŞACAK

11 Temmuz Salı günü ise ulusal ve uluslararası platformda tanınan Edirne Belediye Bandosu konseriyle, Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterisi Saraçlar Caddesi'nde 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'ne renk katacak. İlyas Yalçıntaş, Sarayiçi’nde saat 21.00'de sevenleriyle buluşacak.

KIRAÇ, EDİRNE’DE

12 Temmuz Çarşamba günü düzenlenecek olan etkinlikler saat 10.00'da Ekrem Demiray Spor Salonu'nda Kırkpınar Masa Tenisi Turnuvası ile başlayacak, Saraçlar Caddesi'nde saat 19.00'da Edirne Belediye Bandosu'nun konseri ve Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterisiyle devam edecek. Saat 21.00'De ise ünlü sanatçı Kıraç, Edirnelilere unutulmaz bir konser verecek.

ALEYNA TİLKİ SEVENLERİYLE BULUŞACAK

13 Temmuz Perşembe akşamı ise, son zamanların popüler ismi olan ve söylediği şarkılarla ses getiren Aleyna Tilki, Sarayiçi'nde sevenleriyle buluşacak.

YİĞİTLERİN ER MEYDANINDAKİ MÜCADELESİ BAŞLAYACAK, VOLKAN KONAK SEVENLERİYLE BULUŞACAK

14 Temmuz Cuma günü; Sarayiçi'nde Er Meydanı'nda saat 09.30’da yiğitlerin mücadelesi başlayacak. Bu yıl da gelenek bozulmayacak ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Orduevi önünde karşılanacak. Edirne Belediyesinin önünden hareket eden kortej Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunu gerçekleştirecek ve Pehlivanlar Mezarlığı'nda dualar okunacak. Saat 17.45'te 18. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması ile 6. Gazeteci Gözüyle Kırkpınar Yarışması'nın sergi açılışı gerçekleştirilecek. Saat: 18.30’da Sarayiçi Er Meydanı'nda açılış programı gerçekleştirilecek. Daha sonra Volkan Konak, Sarayiçi'nde unutulmaz bir konser verecek; konsere havai fişek gösterisi eşlik edecek.

15 Temmuz Cumartesi günü Sarayiçi'nde mücadeleler devam edecek.

ÖMÜR GEDİK, DERYA ULUĞ VE 'EVET NE SÖYLÜYORDUK' KENTİN 3 AYRI NOKTASINDA KONSER VERECEK

16 Temmuz Pazar günü saat 15.00’te 'Ağalık Koç İhalesi' gerçekleştirilecek. Başpehlivanın belirleneceği final güreşlerinin ardından yağlı güreşler ödül töreniyle son bulacak. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin final gecesine 3 ayrı konser damgasını vuracak. Saraçlar Caddesi'nde saat 21.00'de Ömür Gedik; aynı saatte Barış Parkı'nda (Suni Gölet) 'Evet Ne Söylüyorduk'; Sarayiçi'nde saat:22.00'de Derya Uluğ konser verecek. EJH