8720'den Gelen "Edirne'de Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek İstersiniz?" Mesajı Nedir?

8720'den Gelen "Edirne'de Kimi Belediye Başkanı Olarak Görmek İstersiniz?" Mesajı Nedir?
8720 numarasından gelen SMS'in kim tarafından gönderildiği merak konusu oldu.

Bugün 8720 numarasından Edirneli vatandaşlara bir mesaj gönderildi. Mesajın kim tarafından gönderildiği merak konusu oldu. Yerel seçimler öncesinde gönderilen SMS'te "Edirne'de kimi belediye başkanı olmasını istersiniz?" sorusu soruldu.

8720 numarasından gönderilen mesaj şu şekilde: "2019 yerel seçimlerinde EDİRNE İlimizde kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz? Bu mesajı saat 21.00'a kadar ücretsiz cevaplayarak ankete katılabilirsiniz. Siyasal Araştırma"

Bu mesajın hiçbir siyasi parti ile alakası yok. Bu mesajı araştırma şirketleri gönderiyor. Herhangi birisi veya belediye başkanı adayı olmayı düşünen birisi araştırma şirketi ile anlaşarak bu SMS'i vatandaşlara göndertebilir ve böylelikle kamuoyu araştırması yapabilir. Bu nedenle mesajın Edirne belediye başkanı adayı olmayı düşünen biri tarafından gönderilmiş olma olasılığı yüksek.

Daha önce birçok şehirde yerel ve genel seçimler için bu şekilde SMS'ler gönderilmiş. Daha önce 8720'den gelen SMS'lerle ilgili farklı kaynaklarda yapılan haberlerde bunun "para tuzağı olduğu" belirtilmiş. Bu nedenle dikkatli olmanızı öneririz.