9. Uluslararası Çocuk Festivali Başlıyor

9. Uluslararası Çocuk Festivali Başlıyor
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bu yıl 9.'su düzenlenecek Uluslararası Çocuk Festivali, 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Çocuk Festivali, 21 Nisan 2018 Cumartesi...

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bu yıl 9.'su düzenlenecek Uluslararası Çocuk Festivali, 21-23 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Çocuk Festivali, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'nda (belediye önü) düzenlenecek halk dansları gösterileriyle başlayacak. Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Hakkari, KKTC, Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Van'dan katılacak misafir ekiplerin katılımları ile zenginleşecek festival, Cumhuriyet Parkı'ndaki şenlik alanında düzenlenecek gösterilerle devam edecek.

Festival, 22 Nisan 2018 Pazar günü Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp Cumhuriyet Parkı'nda son bulacak festival yürüyüşü ile devam edecek. Saat 17.00'de hem çocukların hem de yetişkinlerin katılabileceği eğlenceli bir zumba etkinliği gerçekleştirilecek. Şenlik kapsamında saat 17.00'de Orion AVM'de askeri bando konseri düzenlenecek.

TURNUVA VE YARIŞLAR DÜZENLENECEK

Festival kapsamında 21-22 Nisan tarihlerinde Çorlu Belediyesi Tenis Kompleksi'nde tenis turnuvası ve Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nda yüzme yarışları düzenlenecek.

Festivalin son günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ise saat 13.00'te Cumhuriyet Parkı şenlik alanında başlayacak halk dansları gösterilerinde tüm misafir gruplar sahne alarak bayramı Çorlulu çocuklarla birlikte coşku içinde kutlayacaklar. Edirne Jet Haber