"ABD ve İsrail'e Karşı Atılacak Her Adımın Arkasındayız"

"ABD ve İsrail'e Karşı Atılacak Her Adımın Arkasındayız"
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesine tepki gösterdi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesine tepki gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarına tepki gösteren Demirkıran: "Trump, çılgın ve tutarsız bir insan. Ancak Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi çılgınca bir adımdır. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir ve ilk kıblemizdir." ifadelerine yer verdi.

Demirkıran, konu ile ilgili açıklamasına şöyle devam etti: "Şüphesiz ki Trump, çılgın ve tutarsız bir insan. Ancak Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi attığı en çılgın bir adımdı. Böyle bir kararın ardından yaşanacak olayların hesabını ne tarih önünde ne de insanlık vicdanında veremez."

Demirkıran, açıklamasında: "Ne yazık ki Müslümanların birbirine düşmüş halinden en çok yararlanan ülke İsrail. İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleriyle boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine, büyük İsrail’i  kurmaya yürüyor. Şu iyi bilinmelidir ki, Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir ve kıblemizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir. Bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma bakıp kimse ellerini ovuşturmasın, iştahını kabartmasın. Bu coğrafya Moğol istilalarını, Haçlı seferlerini bertaraf etmeyi nasıl başarmışsa, İsrail’in, ABD’nin planlarını da öyle boşa çıkaracak ve tarihin çöplüğüne atacaktır." şeklinde konuştu.

"MAVİ MARMARA ANLAŞMASINI İPTAL EDİN"

İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olan Türkiye’nin ABD ve İsrail’e karşı atacağı adımların arkasında olacaklarını vurgulayan Demirkıran: "Ancak laf değil, icraat istiyoruz. Siz Mavi Marmara anlaşmasında, zımmen de olsa Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanırsanız, maalesef bugün söylediklerinizle çelişkiye düşmüş olursunuz. Gelinen noktada biz hükümetten ilk somut adım olarak Mavi Marmara anlaşmasını iptal etmesini istiyoruz. Çünkü o anlaşmanın altında İsrail’in başkenti olarak Kudüs gösterilmiştir, bu kabul edilemez bir durumdur. Bu uyarılarımızı bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz." dedi. Edirne Jet Haber