AFAD'dan Taşkın Uyarısı

AFAD'dan Taşkın Uyarısı
Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AFAD); Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’ndeki su seviyesinin arttığına dikkat çekerek, vatandaşları can ve mal güvenliği açısından tedbirli olmaları konusunda uyardı.Edirne’de...

Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AFAD); Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’ndeki su seviyesinin arttığına dikkat çekerek, vatandaşları can ve mal güvenliği açısından tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Edirne’de ve Bulgaristan’da meydana gelen kuvvetli sağanak yağışlar, bölgede bulunan Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’nin debilerinin artmasına neden oldu. Taşkın riskinin artmasından dolayı tarihi Tunca ve Meriç Köprüleri trafiğe kapatılırken; Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AFAD) yazılı bir açıklamayla vatandaşları uyardı.

AFAD yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi:

“Bölgemizde ve Bulgaristan’da meydana gelen kuvvetli sağanak yağışlar ve yağışların devam etmesi nedeniyle, Meriç, Arda ve Tunca Nehirleri’nde su seviyesi yükselmiştir. Nehir yatakları ve çevresi tehlikeli olabileceğinden, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir”