AKP'li Başkandan CHP'li Milletvekiline: Beyni Boş Ukala

AKP'li Başkandan CHP'li Milletvekiline: Beyni Boş Ukala
Enez Belediye Başkanı AK Partili Abdullah Bostancı, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'a "Beyni boş ukala" dedi.

Edirne'nin Enez ilçesinde Enez Belediye Başkanı AK Partili Abdullah Bostancı, ilçenin kurtuluşu nedeniyle düzenlenen törende kendisine söz verilmediği için alanı terk eden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'a tepki gösterdi. AK Partili Bostancı, "Enez'de bir gün dahi yaşamamış beyni boş ukala yalan dolanla bir yerlere gelen, Enezli olamaz." dedi.

Bircan: Seçilmiş milletvekilini, milli iradeyi konuşturtmadı

CHP Enez Milletvekili Erdin Bircan, Enez'in kurtuluş gününde kendisine kürsüde söz verilmemesi üzerine belediye başkan ve kaymakama tepki göstermiş, sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajında, "Kendi doğduğum, büyüdüğüm yer olan ilçem Enez’de kurtuluş günü töreninde belediye başkanı ve onun talimatı ile hareket eden kaymakam halkı tarafından seçilmiş milletvekilini, milli iradeyi konuşturtmadı. Bu kabul edilebilecek bir davranış değildir. Anlaşılan benimle hemşehrimin arasındaki asla kopmayacak, kuvvetli gönül bağından rahatsızlık duyanlar akıllarınca halkımla arama girmeye çalışıyor. Onların basit hesaplarına en iyi yanıtı yine Enezli kardeşlerim verecektir. Enez’deki belediye başkanı ve kaymakamın bu ülkeyi kimin kurtardığı ve kurduğundan haberi yok. Milli bilinci olmayanların yaptığı kurtuluş programı da ancak bu kadar olur. Atatürk’e, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı Şehitlerimize yapılan bu ayıbı da kabul etmemiz mümkün değil. Resmi bir program ile video gösteriyorsunuz, bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitleri 1 dakika yer verip 15 Temmuz Şehitlerine 15 dakika ayırmak şehitler arasında ayrım yapmaktır, Bu ülkenin kurucularını yok saymaktır. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Bu yüzden törenleri protesto ederek terk ettim. Biz yüreğinde Atatürk sevgisiyle dolu olan Enezli hemşehrilerimle her yerde kurtuluşumuzu kutlarız." demişti.

bircanbostanci

Bostancı: Beyni boş olan, ukalalık yaparak gündemde kalmaya çalışır

Bircan'ın paylaşımı üzerine kendisine ait sosyal medya hesabından Bircan'a tepki gösteren belediye başkan Abdullah Bostancı, "Enez'de bir gün dahi yaşamamış beyni boş ukala, yalan dolanla bir yerlere gelen, Enezli olamaz. Bu adama bu elbise bol gelmiş. Bulunduğu sıfatı taşıyamıyor. Keşan, İpsala, Enez'de de şovmenlik yaptı. TBMM!de kendisine 15 dakika konuşma verildi, 15 dakika ağzını bantladı. Beyni boş olan, ukalalık yaparak gündemde kalmaya çalışır. Edirne'den Enez'e kadar herhangi bir yerde bir hizmet yapmış mı veya TBMM'de bilim bilgi ile bölgemiz ile ilgili bir konuşması var mı? Yok!" dedi. EJH