Amatör Spor Haftası Başladı

Amatör Spor Haftası Başladı
Amatör Spor Haftası, düzenlene törenle başladı. Tüm Türkiye'de farklı etkinliklerle kutlanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan Amatör Spor Haftası, bu yıl 08-14 Ekim 2018 tarihleri arasında tüm Türkiye’de farklı etkinliklerle kutlanacak.

Edirne'de Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Edirne Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Sayın Zekeriya Bayrak’ın konuşmasıyla devam etti.

Her bireyin hayatında en az bir spor dalıyla uğraşması gerektiğini, diğer bir deyişle herkesin yapabileceği bir spor branşı olduğunu söyleyen Bayrak: "İlimiz spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Tesislerimiz tamamlandıkça ilimizde spor yapanlar da artmaktadır. Geçtiğimiz sezonda Edirne'mizde birçok ulusal ve uluslararası müsabaka gerçekleştirildi. Sporun temeli amatör sporlardır, olmazsa olmazı kulüplerimizdir. Kulüplerimiz de fedakarca sporun gelişmesi için çaba sarf etmektedir. Sporun gelişmesi için destek olan başta Valimiz Sayın Günay Özdemir'e, kamu kurum ve kuruluşlarımızın değerli yönetici ve çalışanlarına Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuza, Federasyon İl Temsilcilerimize, Kulüplerimize, Antrenörlerimize, sporcularımıza, ailelerine ve kıymetli Basınımıza kısacası tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım." şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası bu yıl 08-14 Ekim 2018 tarihleri arasında tüm Türkiye’de farklı etkinliklerle kutlanacak.