Artan Trafik Sorununa Çözüm Olacak

Artan Trafik Sorununa Çözüm Olacak
Edirne'de artan trafik sorununa çözüm bulmak ve E-5 karayolunda yaşanan trafik yoğunluğu azaltmak amacıyla hayata geçirilecek Güney Çevre Yolu için çalışmalar devam ediyor.

Edirne'de her geçen gün artan trafik sorununa çözüm bulmak ve E-5 karayolunda yaşanan trafik yoğunluğu azaltmak amacıyla Edirne Belediyesince hayata geçirilecek Güney Çevre Yolu için çalışmalar devam ediyor. İş makineleriyle düzenlenen alanlara asfalt dökülüyor. Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan çevre yoluyla Edirneliler trafikte rahat bir nefes alacak.

Edirne'de araç sayısının artmasıyla birlikte yaşanan trafik sorununa yeni çözümler aranmaya başaldı. 2015 yılında kamulaştırma çalışmalarına başlanmasıyla start alan Güney Çevre Yolu, 5 bin 656 metre uzunluğunda olacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şehirde yaşanan trafik sorununa Güney Çevre Yolu ile çözüm bulmayı hedeflediklerini söyledi. Olin Kavşağından Çavuşbey Mahallesi'ne çıkacak olan Güney Çevre Yolu için kamulaştırma çalışmalarının tamamlandığını, kamulaştırma yapılan alanların iş makineleri ile düzenlenerek asfalt döküm işlemlerinin başladığını belirten Gürkan, çalışmaların tamamlanmasının ardından 9 bin 160 metre uzunluğundaki Kuzey Çevre Yolu için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

EJH