Başkan Gürkan: Edirne'yi Geleceğe Taşıyoruz

Başkan Gürkan: Edirne'yi Geleceğe Taşıyoruz
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İlçe Belediye Başkanları ile birlikte Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret etti. Edirne’yi geleceğe taşıyacak olan projelere imza atmayı hedefleyen Başkan Gürkan ve İlçe Belediye Başkanları, gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeleri Vali Şahin ile paylaştılar.

Edirne il ve ilçe belediye başkanları, Trakya Kalkınma Birliği Toplantısı için bir araya geldi. Trakya Kalkınma Birliği Toplantısı’nın ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret etti.

Edirne'yi; merkez, ilçe ve köyleriyle birlikte geleceğe taşımak istediklerini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Edirne’yi il, ilçe ve köyleriyle; tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, gelenek ve görenekleriyle geleceğe taşımak istiyoruz. Siz biz ayrımı yapmadan; köylüsüyle kentlisiyle, taşıyla toprağıyla, tarihiyle kültürüyle, Selimiyesiyle Uzunköprüsüyle, Sarosuyla, yüreği birbirinden güzel insanlarla yıllardır tüm insanlığı kucaklayan Edirne’yi hak ettiği yere taşımayı görev edindik. Bu amaçla yakaladığımız sinerjiyi, birlikte hazırladığımız projelere yansıttık. Edirne halkının seçtiği belediye başkanları olarak el ele vererek, Edirne’yi geleceğe taşıyacağına inandığımız projeleri siz Sayın Vali Dursun Ali Şahin ile de paylaşmak istedik." dedi.

Söz konusu projeleri dikkatle dinleyen Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ise, "Çalışmalarınızı çok beğendim. Emeğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Birlikte yarattığınız bu sinerji hazırladığınız çalışmalara da yansımış. Edirne’yi hak ettiği yere taşıyacağınıza olan inancı tam." dedi.