Başkan Gürkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Başkan Gürkan Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Ramazan Bayramı nedeniyle muhtarlarla bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, demokrasinin gerçek temsilcilerinin mahalle muhtarlarının olduğunu söyledi.

Ramazan Bayramı nedeniyle muhtarlarla bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, demokrasinin gerçek temsilcilerinin mahalle muhtarlarının olduğunu söyledi. Ramazan Bayramı’nda mesai yapan belediye personelini de unutmayan Gürkan, Temizli İşleri Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, personelin bayramını kutladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ramazan Bayramı nedeniyle Selimiye Camii’nin arka bahçesinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bayramlaşma programında Edirne Valisi Günay Özdemir, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, kurum müdürleri, siyasi partilerin il başkanları ve gaziler de yer aldı.

Başkan Gürkan daha sonra Temizlik İşleri Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Ramazan Bayramı’nda da görev başında olan belediye personelinin bayramını kutladı.

GELENEK BOZULMADI

Belediye Başkanı Recep Gürkan, geleneği bozmayarak Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Edirne halkının bayramını bir kez daha kutlayan Gürkan, bayramda Giresun’da yaşanan helikopter kazası sonucu gelen şehit haberlerine çok üzüldüklerini belirterek sözlerine başladı. Gürkan, “Gönül ister ki şehit haberi almadan bir bayram geçirelim. Bu seferde hava şartlarından dolayı şehit haberleri aldık. Ülkenin bağımsız kalması, bayrağımızın gönderden yere düşmemesi için hayatlarını gözlerini kırpmadan feda eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” dedi.

Edirne’nin, Türkiye ve dünyanın en güzel, huzurlu ve muhteşem şehirlerinden biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, mahalle muhtarlarının hem kendisinin hem de belediyenin sesi ve kulağı olduğunu, bu anlamda Edirne’nin 24 mahalle muhtarının önemli görevleri bulunduğunu söyledi. Belediye hizmetlerinde mahalle muhtarlarının kendilerine ilettikleri konuların yönlendirici olduğunu, bu anlamda hep birlikte Edirne’ye hizmet etmekten mutluluk duyduklarını kaydeden Gürkan şöyle konuştu:

"Biliniz ki belediye sizin belediyeniz. Siz demokrasinin gerçek kahramanlarısınız ve doğrudan demokrasiyle seçilmiş insanlarsınız. Bizim için de çok değerli ve anlamlısınız. Gönlümüzün istediği çok. Ama imkanlar kısıtlı. Bu kısıtlı imkanlarla olabildiğince akılcı ve ortak çözümlerle, yaşanan problemleri ivedilikle çözerek hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu hizmette nasıl ki belediye meclis üyelerimiz ve belediye personelimiz gönüllü ve aktif olarak çalışıyorlarsa; 24 mahallemizin 24 muhtarı da, meclis üyelerimiz de, başkan yardımcılarımız da sağ kolum olarak görevlerini yerine getiriyor. Sizler; temsil ettiğiniz mahallerde benim sesim, kulağım, gözüm, yani her şeyimsiniz. Bu anlamda yaptığınız çalışmaları çok takdir ettiğimi bilmenizi isterim. Her istediğimiz yerine gelemiyor. Türkiye’nin ekonomik durumu, belediyenin ekonomik durumu ortada; kısıtlı imkanlarla hizmeti yürütmeye çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz."

Edirne Belediyesi’nin çok kısa bir süre sonra hizmete kazandıracağı projelerin işleyişi hakkında da konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin tümünü kapsayacak içme suyu altyapı çalışmalarının 3 ay içerisinde başlayacağını söyledi. Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisi’nin de Eylül ayında hizmete gireceğini ifade eden Gürkan, "Yeniimaret Mahallesi’nde vahşi depolama alanının usulüne uygun bir şekilde üstünü kapatacağız. Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisi, Türkiye’nin örnek tesislerinden biri olacak. Birçok belediyeden yetkililer gelerek tesisi inceliyor, örnek alıyor. Karaağaç’ta ki baypas kanalının etrafına rekreasyon projesi yaptık., Bakanlık onaylarsa Karaağaç muhteşem bir yer haline gelecek ve burada her kesime hitap edecek yürüyüş yolları, kültür alanları ile tarımsal alanlar yaratacağız." dedi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın göreve geldikten sonra her bayram olduğu gibi bu bayram da muhtarları unutmadığını ifade eden Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, "Bayramlar kardeşliğin, birliğin simgesidir. Ülkemiz maalesef çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Neredeyse her gün şehit haberleri alıyoruz. Memleketimizde birliğe, bütünlüğe ve dostluğa çok büyük bir ihtiyaç var. Elbet de bugünler geçecektir. Yeter ki biz beraber olalım, bir olalım, kardeş olalım; birbirimize sıkı bir şekilde sarılalım. İnşallah bu günleri de atlatacağız. Biz her zaman belediyemizin yanındayız. Şimdi önümüzde Edirne’nin büyük bir sınavı var; Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali. Bu konuda Başkan Recep Gürkan’a her türlü desteği vermeye hazırız." diye konuştu.

EdirneJetHaber Haber Merkezi