Başkan Gürkan'dan Taziye Ziyareti

Başkan Gürkan'dan Taziye Ziyareti
Hakkari-Dağlıca ve Iğdır’da yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitler için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Emniyet Müdürlüğü ve 54. Mekanize Piyade Komutanlığı’na taziye ziyaretinde bulundu. Vatan...

Hakkari-Dağlıca ve Iğdır’da yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitler için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Emniyet Müdürlüğü ve 54. Mekanize Piyade Komutanlığı’na taziye ziyaretinde bulundu. Vatan için canını feda eden şehitleri Türk halkının hiçbir zaman unutmayacağını ifade eden Gürkan, "Yüreklerdeki acı son bulmayacak. Yaşadığımız bu acının tazelenmemesini diliyorum." dedi.

İlk olarak Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne giden Başkan Gürkan’a Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Hakan İşcan, Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır ve Hüsnü Güler eşlik etti. Başkan Gürkan’ı, İl Emniyet Müdürü Vekili 2. Sınıf Emniyet Müdürü Turan Mısır karşıladı.  

Iğdır'ın Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polis memurlarını götüren servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin, Aralık İlçesi'ne bağlı Hasanhan Köyü yakınlarından geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin yola daha önceden döşedikleri yaklaşık 1 ton bombayı uzaktan kumanda ile patlatması sonucu şehit düşen 13 Polis memuru için başsağlığı dileyen Gürkan, terör örgütü PKK’yı lanetledi. Kutsal bir görevi yerine getiren polis memurlarının  haince bir saldırıya maruz kalmasından dolayı  yaşadığı üzüntüyü dile getiren Gürkan, "Türk halkı bu vatan uğruna şehit olan yiğitlerimizi hiçbir zaman unutmayacak." dedi.

Gürkan, İl Emniyet Müdürlüğü’nün ardından 54. Mekanize Piyade Komutanlığı’na gitti. 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı ile bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Dağlıca’da kurulan hain pusuda hayatını kaybeden 16 asker ve bugüne kadar şehit düşen tüm askerler adına başsağlığı diledi.