Bayramda Parkmetreler Ücretsiz

Bayramda Parkmetreler Ücretsiz
Ramazan Bayramı'nda parkmetre uygulaması yapılan caddelerde araç park yerleri ücretsiz olacak. Belediye tarafından mezarlıklara ücretsiz servis sağlanacak.

Şehir merkezinde parkmetre uygulaması yapılan caddelerde bayramın 1, 2 ve 3. günleri araç park yerlerinden ücretsiz yararlanılabilecek. Vatandaşlar, belirtilen günlerce parkmetre uygulaması yapılan caddelerde Edirne Belediyesi personeli olmaksızın ücret talep eden kişilerin olması halinde Alo 153 hattına bilgi verebilecek.

Ramazan Bayramı'nın 1. günü olan 15 Haziran Cuma günü bayram namazı sonrasında şehir mezarlıklarına gitmek isteyen vatandaşlar için belediye binası önünden Yenişehir, Buçuktepe, Yeniimaret Bademlik, Yıldırım ve Acıçeşme Mezarlıkları'na ücretsiz servis hizmeti verilecek. Mezarlık ziyaretini tamamlayan vatandaşlar, aynı otobüslerle belediye binası önüne geri dönebilecek.

Buçuktepe, Yenişehir, Acıçeşme, Yıldırım, Yeniimaret Bademlik ve Karaağaç Mezarlıkları'nda yakınlıklarının kabirlerine çiçek ekimi yapmak isteyen vatandaşlar için toplamda 90 bin adet çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek. Vatandaşlar arife günü ve Ramazan Bayramı’nda mezarlık görevlilerinden ücretsiz olarak çiçek talebinde bulunabilecek. Edirne Jet Haber