Belediye Başkanı Gürkan, Ciğerci Esnafıyla Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Gürkan, Ciğerci Esnafıyla Bir Araya Geldi
9. Edirne Bando Ciğer Festivali öncesinde, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ciğerci esnafı ile bir araya geldi.

9. Edirne Bando Ciğer Festivali öncesinde, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ciğerci esnafı ile bir araya geldi. Gürkan'a Belediye Başkan Yardımcıları Hakan İşcan ve Yaver Tetik de eşlik etti.

Belediye Başkan Yardımcısı İşcan, yapılan hazırlıkları ve 9. Edirne Bando ve Ciğer Festivali'nin programını ciğerci esnafıyla paylaştı.

'Ortak akıl'ın önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Gürkan: "Belediye başkanlığı gelip geçer, bunlar geçici görevler. Halk bize belli bir süre görev veriyor, yapıyor gidiyoruz. Birileri gibi koltuğa yapışma derdimiz yok. Edirne'ye birlikte neler kazandırabiliriz, nasıl güzelleştirebiliriz? Benim derdim bu. Hepimiz akıllı insanlarız ama hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz. Hepimiz akıllarımızı hem kendi işlerimiz için hem de Edirne için kullanacağız. Ortak akıl dediğimiz budur. Bana güvenin. Ben bugüne kadar hiçbirinizden bir şey istedim mi? İstemedim, asla da istemem. Ben sizler için, Edirneliler için, Edirne'nin esnafı için bir şeyler değiştirmek istiyorum; bir şeyleri çoğaltmak istiyorum. Maddi olarak sizlerden bir şey istemiyorum ama manevi olarak bu sektörün bütün temsilcilerini etkinlikte görmek istiyorum." diye konuştu.

EĞLENCE SOKAĞI ÖNERİSİ

Edirne'de bir eğlence sokağının oluşturulması gerektiğini belirten Gürkan: "Edirne'de Nevizade gibi, Kumkapı gibi bir eğlence sokağı oluşturulmalı. Buna uygun sokaklarımız var. Bir tane açılsa arkası gelecek eminim. İnsanların birçoğu yemek, içmek, eğlenmek için geliyor. Burası özgür bir şehir olduğu için geliyorlar. Özgürlük koklamak için geliyorlar. Biz kimsenin özgürlüğüne karışmıyoruz." dedi.

Başkan Gürkan, yeni dönemde Edirne’yi bir çekim merkezi haline getirecek birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Başkan Gürkan ve ciğerci esnafı daha sonra Guinness Rekorlar Kitabı’na giren "dünyanın en büyük tavası"nın minyatür haliyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

9. Edirne Bando ve Ciğer Festivali 26-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.